Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9758 miejsce

Kolejny sprawa o zwolnienie nauczyciela

Odbyła się kolejna rozprawa, którą wytoczył Sebastian Jagieła Zespołowi Szkół w Łubnicach o nie przedłużenie umowy o prace jak również nie przeprowadzanie rozmowy na wyższy stopień nauczycielski.

Rozprawa / Fot. Piotr AndrzejakSwoje zeznania składali w kolejnym dniu procesu między innymi Przewodnicząca ZNP oddział w Wieruszowie Agnieszka Prukop, świadek zeznawała na okoliczność nie przeprowadzenia przez dyrektor Krystynę Pastuchę rozmowy na wyższy stopień nauczycielski. Rozprawa / Fot. Piotr AndrzejakOd 6 lat pełnię swoją funkcje i jest to pierwsza sytuacja gdzie dyrektor nie przeprowadziła takiej rozmowy z nauczycielem stażystą. W tej gminie toczy się już kilka spraw sądowych wynika to pewnie ze złej woli czasami postawy nauczycieli, którzy chcą pokazać swoją wyższość".

Rozprawa / Fot. Piotr AndrzejakSwoje zeznawania składała również była dyrektor palcówki w Łubnicach Barbara Mażarska, która zatrudniała Sebastiana Jagiełę w 2013 roku, jako nauczyciela języka niemieckiego."Znam Sebastiana od wielu lat gdyż byłam jego nauczycielką w liceum i był bardzo zdolnym i ambitnym uczniem. Przez zatrudnieniem Sebastiana Jagieły w szkole na tym stanowisku pracowali inni nauczyciel, lecz rodzice jak i uczniowie nie byli z tego zadowoleni gdyż nauczyciele nie potrafili dotrzeć do uczniów i przekazać im w zrozumiały i zachęcający sposób wiedzy, wówczas wyniki egzaminów gimnazjalnych były bardzo niskie, gdy języka niemieckiego zaczął uczyć Sebastian poziom rósł w górę z miesiąca na miesiąc".Rozprawa / Fot. Piotr Andrzejak

Były również naciski ze strony wójta Łubnic Henryka Cioska, aby zatrudnić kogoś z terenu gminy.Sąd podczas rozprawy próbował również ustalić, dlaczego dyrektor Pastucha nie przeprowadziła rozmowy na wyższy stopień nauczycielski. Kolejna rozprawa w tej sprawie odbędzie się jeszcze w grudniu i możliwe, że wówczas usłyszymy wyrok w tej intrygującej sprawie. Sąd w Wieluniu / Fot. Piotr Andrzejak


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Nie od dziś wiemy, że kolesiostwo panuje w małych i dużych kręgach władzy. Rączka rączkę myje, jeden drugiego nie da skrzywdzić, a znajomości załatwią całą resztę. W tym przypadku i człowiek najprostszy w pierwszych słowach sprawi widzi co się święci, mianowicie typowy i jakże klarowny przypadek zatrudniania po znajomości, a także pozbycia się przy okazji osoby ,,niewygodnej''. Każdy robi pod siebie, spłukuje i wychodzi.... w tym przypadku pani dyrektor chce za wszelką cenę bić rekord Guinnessa by wylać na siebie większą kupę :) Kręcenie, kłamstwa, oszczerstwa zbierają się i zaczynają już buzować w tym kociołku czary goryczy, tylko patrzeć jak to wszystko przy wyroku pierdo...nie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Katechetka szybciej się zagmatwa w swoich kłamstwach niż sobie myśli!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.