Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27554 miejsce

Kolejny statek w rękach piratów. Na pokładzie jest Polak

Brytyjski chemikaliowiec płynący z Hiszpanii do Tajlandii został porwany przez somalijskich piratów. Wśród członków załogi są Polacy - informuje serwis tvn24.pl

Fot. ilustracyjna Sirius Star - tankowiec porwany w 2008 roku przez somalijskich piratów. / Fot. PAP/EPABrytyjski chemikaliowiec "St. James Park" płynący z Hiszpanii do Tajlandii został porwany w Zatoce Adeńskiej przez somalijskich piratów. W skład wielonarodowościowej 26-osobowej załogi wchodził m.in Polak.

Statek, przewożący chemikalia służące do produkcji plastiku, w poniedziałek nadał sygnał alarmowy i skierował się ku wybrzeżom Somalii.

Dr hab. Krzysztof Kubiak z Dolnośląskiej Szkoły Wyższej mówi, że bandyci wykorzystują poprawę pogody. Dodaje, że przez pewien czas statków nie porywano, ale działo się tak dlatego, że nie pozwalał na to monsun.

Krzysztof Kubiak podkreśla, że statki porywane są głównie dla zysku, co na wodach somalijskich jest realizowane przez uzyskiwanie okupu. Przyznaje jednocześnie, że od pewnego czasu piraci mają coraz lepsze kontakty z islamskimi terrorystami.

Porywanie statków to dochodowy interes dla piratów. Kilka dni temu za uwolnienie statku pływającego pod banderą chińską bandyci dostali 4 miliony dolarów amerykańskich.

Źródło: IAR, tvn24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.