Facebook Google+ Twitter

Kolejny sukces "Idy". Polska produkcja zachwyciła krytyków z San Francisco

"Ida" Pawła Pawlikowskiego została doceniona przez krytyków z San Fracisco. Film otrzymał aż dwie nagrody - dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego oraz za najlepsze zdjęcia.

 / Fot. youtube/screen"Ida" Pawlikowskiego kontynuuje dobrą passę. Krytycy z San Francisco Film Critics Circle Awards 2014 wyróżnili polską produkcję w aż dwóch kategoriach: Najlepszy obraz nieanglojęzyczny i Najlepsze zdjęcia, za które odpowiadają Łukasz Żal i Ryszard Lenczewski.

To już kolejne wyróżnienie polskiej produkcji w ostatnim czasie. Film docenili już dziennikarze z Nowego Jorku i Los Angeles. Film jest także nominowany do Złotych Globów, a podczas 27. gali Europejskich Nagród Filmowych w Rydze "Ida" wygrała w aż pięciu kategoriach.

Czytaj więcej: Deszcz nagród dla Idy podczas gali Europejskich Nagród Filmowych. Czekamy na Oscara i Złote Globy?

Największym zwycięzcą San Francisco Film Critics Circle Awards 2014 został jednak "Boyhood", który zgarnął cztery nagrody: dla najlepszego filmu roku, za najlepszą reżyserię, dla najlepszej aktorki drugoplanowej i za najlepszy montaż - czytamy na sffcc.org.

"Ida" została także doceniona przez krytyków z Kansas, którzy uznali polską produkcję za najlepszy film nieanglojęzyczny.

Akcja filmu toczy się na początku lat 60. XX w. Anna (Agata Trzebuchowska), młoda nowicjuszka, sierota wychowywana w zakonie przed złożeniem ślubów poznaje Wandę Gruz (Agata Kulesza), swoją ciotkę. Od niej dowiaduje się, że jest Żydówką i że naprawdę nie nazywa się Anna, lecz Ida Lebenstein. Poznaje następnie tragiczną historię swoich rodziców, zamordowanych podczas wojny.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.