Facebook Google+ Twitter

Kolejny sukces ostrowieckiego chóru Cantate Domino

W ubiegłą niedzielę, 26 stycznia 2014 roku we Włoszczowie odbył się finał XXI Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Wśród 19 finalistów znalazł się również chór mieszany Cantate Domino z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Chór Cantate Domino z Ostrowca Świętokrzyskiego podczas występu we Włoszczowie. / Fot. www.wdk-kielce.plDziałający na co dzień przy Diecezjalnym Sanktuarium Najświętszej Marii Panny Saletyńskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim chór Cantate Domino kierowany przez Andrzeja Budzińskiego zaprezentował na scenie Domu Kultury we Włoszczowie dwie kolędy: "Nad Betlejem ciemna noc" i "Dzwony" oraz "Pastorałkę góralską". Rada Artystyczna konkursu, której przewodniczył dr Jerzy Szczyrba, muzyk i kompozytor, a także pracownik naukowy Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach przyznała chórzystom z Ostrowca Świętokrzyskiego III nagrodę w kategorii chórów (I miejsce zajął Chór Politechniki Świętokrzyskiej i zastąpił w tym roku na najwyższym podium właśnie chór z ostrowieckiej parafii na Piaskach).

Chór Cantate Domino, czyli Śpiewajmy Panu został utworzony w październiku 2007 roku z inicjatywy księdza prałata Zbigniewa Wiatrka i organisty Sanktuarium Najświętszej Marii Panny Saletyńskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim, Andrzeja Budzińskiego. W swojej krótkiej karierze śpiewaczej zespół zdążył się zaprezentować w wielu miejscach związanych z kultem religijnym w Polsce (m.in. sanktuarium w Kałkowie, Kalwarii Zebrzydowskiej, Łagiewnikach, Leżajsku i dwukrotnie na Jasnej Górze), a także w Niemczech i na Ukrainie.

Utalentowanych chórzystów będzie można usłyszeć 2 lutego br. o godzinie 18.50 w kościele pw. Najświętszej Marii Panny na Piaskach w Ostrowcu podczas "Kolędowo - pastorałkowego wieczoru", w którym poza Cantate Domino zaprezentuje się chór miejscowego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wielkie gratulacje !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.