Facebook Google+ Twitter

Kolejny szpital odmówił aborcji czternastolatce

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-11 16:01

W Szpitalu im. Jana Bożego w Lublinie nie zostanie wykonany zabieg aborcji u 14-letniej ciężarnej z Lublina. Zdaniem dyrektora szpitala Jacka Solarza, zbyt wiele jest w tej sprawie medialnego szumu i prawnych niedomówień.

W piśmie z prokuratury, które przyniosła do szpitala matka dziewczyny, jest informacja o uzasadnionym podejrzeniu, że ciąża powstała w wyniku zabronionego czynu obcowania płciowego z osobą nieletnią - mówi Solarz. Dyrektor dodał, że nie ma pewności, czy ciąża jest wynikiem gwałtu. Podkreślił także, że często decyzje 14-letnich dzieci podejmowane są pod presją osób dorosłych.

W związku z niejasną sytuacją, choćby w sprawie praw rodzicielskich, szpital zwrócił się o opinię prawną do ministerstw sprawiedliwości i zdrowia oraz urzędów wojewódzkiego i marszałkowskiego w Lublinie.

Dyrektor Solarz dodał, że wszystkie zabiegi wykonane w szpitalu służyły utrzymaniu ciąży i zabieg jej przerwania w tej placówce nie zostanie wykonany.

Dyrektor szpitala wydał oświadczenie, w którym napisał, że wrzawa medialna stwarza zagrożenie dla prawidłowego funkcjonowania oddziałów ginekologiczno-położniczych oraz zwrócił uwagę na próby łamania autonomii lekarzy i ich moralności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.