Facebook Google+ Twitter

Kolejny tom przygód Sookie Stackhouse w księgarniach w listopadzie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-10-20 16:21

Na podstawie serii o Sookie Stackhouse powstał serial "Czysta krew" emitowany na kanale HBO. Prawa autorskie do książek Charlaine Harris sprzedano do ponad 20 krajów. "U martwych w Dallas" to następny tom z serii, który ukaże się 12 listopada tego roku.

 / Fot. MAGDzięki wynalezionej w japońskim laboratorium syntetycznej krwi oraz napojowi z jej ekstraktem o nazwie Tru Blood, w ciągu zaledwie jednej nocy wampiry z legendarnych potworów przeistoczyły się w przykładnych obywateli. I chociaż ludzie nie figurują już w ich jadłospisie, społeczeństwo niepokoi się, co stanie się, gdy wampiry opuszczą mroczne kryjówki.

Pewnego dnia Sookie znajduje na parkingu ciało zamordowanego kucharza z baru, w którym pracuje. Jakby tego było mało, zostaje śmiertelnie poraniona i otruta przez tajemniczą postać z mitów greckich. Na szczęście, pewne przyjacielsko usposobione wampiry wysysają jej zatrutą krew. Kiedy proszą ją o przysługę, Sookie wdzięczna za uratowanie życia nie odmawia. Wykorzystuje swoje telepatyczne zdolności aby znaleźć wskazówkę co do zaginięcia pewnego wampira. Wkrótce, jednak zaczyna żałować swej decyzji…

Charlaine Harris jest fenomenem literackim. Jako jedyna autorka wprowadziła jednocześnie 7 tytułów serii na listę bestsellerów "New York Times": #3 "Martwy aż do zmroku", #11 "U martwych w Dallas", #14 "Club Dead", #16 "Dead as a doornail", #17 "Dead to the world", #18 "All together dead", #19 "Definitely dead". Seria otrzymała kilkanaście nagród, a poszczególne tytuły przez wiele tygodni królowały na listach najważniejszych list bestsellerów w Stanach.
 / Fot. MAG
W Polsce wyłączne prawa do wydania serii Charlaine Harris Sookie Stackhouse posiada Wydawnictwo Mag.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.