Facebook Google+ Twitter

Kolejny tragiczny wypadek autobusu w Rosji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-25 11:40

Kolejny zderzenie autobusu z samochodem ciężarowym w Rosji. Rannych zostało 14 osób. Do wypadku doszło dziś rano na obwodnicy Moskwy. W autobus stojący na przystanku uderzył samochód ciężarowy marki Kamaz. 13 osób z różnymi obrażeniami trafiło do szpitala.

Tymczasem w obwodzie rostowskim, gdzie we wczorajszym zderzeniu autokaru i cysterny zginęło 21 jeden osób - obowiązuje żałoba. W szpitalu nadal przebywa 9 osób, z czego dwie są się w stanie ciężkim.

Prezydent Rosji Dimitrij Miedwiedew złożył kondolencje rodzinom i bliskim ofiar wypadku. Jednocześnie obiecał wsparcie dla poszkodowanych i rodzin zabitych pasażerów autokaru. W czasie konferencji prasowej po wypadku prezydent Rosji wyraził oburzenie fatalnym stanem rosyjskich dróg. Jak powiedział, "tego typu wypadki, w których za jednym razem ginie 20 osób zdarzają się jedynie w biednych i zacofanych krajach". Miedwiediew dodał, że konieczna jest natychmiastowa poprawa sytuacji na drogach Federacji.

Tymczasem minister spraw wewnętrznych Raszid Nurgalijew zapowiedział osobistą kontrolę nad śledztwem dotyczącym wczorajszej katastrofy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.