Facebook Google+ Twitter

Kolejny transfer z Solidarnej Polski. Tym razem do PSL

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2013-01-10 11:45

Poseł Solidarnej Polski Andrzej Dąbrowski przechodzi do klubu Polskiego Stronnictwa Ludowego. "To pierwszy polityk, który odpowiedział na apel Janusza Piechocińskiego, aby zbudować silną partię ludowo-chadecką" - powiedział Jan Bury, szef klubu parlamentarnego PSL.

 / Fot. PAP/Radek PietruszkaPodczas konferencji Andrzej Dąbrowski stwierdził, że odpowiedział na apel prezesa Piechocińskiego, ponieważ zapowiada on utworzenie szerokiej formacji chadeckiej, prawdziwie centrowej "o mocnej podbudowie tradycji ruchu ludowego". "Ja wierzę że taką formacją jest i jeszcze bardziej będzie PSL" - dodał na koniec poseł.

Czytaj też: Konflikt w Solidarnej Polsce. Beata Kempa opuści partię?


Dąbrowski był w przeszłości związany z Prawem i Sprawiedliwością, był przewodniczącym klubu radnych PiS powiatu kłodzkiego. W 2010 roku bez powodzenia startował na burmistrza Nowej Rudy. W wyborach parlamentarnych w 2011 bezskutecznie kandydował z 4. miejsca na liście PiS do Sejmu w okręgu wałbrzyskim. Mandat poselski uzyskał w miejsce Bogdana Święczkowskiego, który nie złożył ślubowania w związku z odmową zrzeczenia się funkcji prokuratora w stanie spoczynku. Pomimo, iż szefowej wałbrzyskich struktur PiS, Annie Zalewskiej zadeklarował lojalność wobec partii, po tym jak zastąpi Święczkowskiego, przeszedł do "ziobrystów".

Andrzej Dąbrowski to kolejny poseł, który opuszcza Solidarną Polskę. W grudniu z klubem pożegnał się poseł Jerzy Rębek, na razie pozostaje bezpartyjny. Wcześniej opuścili go posłowie Mariusz Orion Jędrysek i Bartosz Kownacki. Obaj powrócili do PiS.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

No to się partia Ziobry sypie . Podejrzewam ,że na decyzję posła miały ostatnie wydarzenia w sprawie CBA.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.