Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21489 miejsce

Kolejny transport darów dla powodzian z Kępy Choteckiej od harcerzy z Łomży

24 sierpnia 2011 r. do Łomży przyjechał sołtys Kępy Choteckiej Edward Bojarski z kierowcą wójta gm. Wilków, po dary od łomżyńskich harcerzy.

Sołtys wsi Kępa Chotecka Edward Bojarski z drużynowym 59 DH Ptaki Ptakom phm. Krzysztofem Pyczotem. / Fot. Paweł DąbrowskiPrzypomnijmy. W 2010 roku w Polsce miały miejsce powodzie. Prawdopodobnie najbardziej ucierpiała gmina Wilków (woj. lubelskie). Harcerze z 59. Łomżyńskiej Drużyny Harcerskiej Ptaki Ptakom odwiedzili dwie wsie z tej gminy: Rybaki oraz Kępę Chotecką i pomagali im, wysyłając 4 tiry z darami.

Dzisiaj zorganizowano ostatni transport darów. Przyjechał po nie osobiście sołtys wsi Kępa Chotecka z kierowcą wójta gminy. Niestety, zbyt małym samochodem i nie pomieścili wszystkich darów.

Harcerze wypakowali z busa druha drużynowego dary. Za chwilę zostaną przeniesione do samochodu gm. Wilków. / Fot. Paweł Dąbrowski"Cześć darów pójdzie do świetlicy wiejskiej, natomiast inne rzeczy pójdą indywidualnie i zostaną podzielone wśród najbiedniejszych dzieci. Kontakty z harcerzami z Łomży nastąpiły zaraz po powodzi. Byli na zlocie w Krakowie i wstąpili do nas. Obejrzeli na żywo tą naszą tragedię i od tamtej pory dostajemy od nich rożne dary." – mówi sołtys, Edward Bojarski.

"Dary zbieraliśmy od różnych ludzi, od różnych segmentów po sprzęt AGD RTV." - informuje RMF MAXXX druhna Paulina Cichocka. "Ludzie sami dzwonili i mówili, że mają coś do oddania, np. stary segment niezużyty, żeby przydał się komuś innemu" – dopowiada Paulina Cichocka.

Harcerze dostali od sołtysa wsi jabłka, które przekażą do Domu Starców i do Ośrodka Pomocy Społecznej. / Fot. Paweł DąbrowskiHarcerze za pomoc dostali jabłka z sadu sołtysa. "Te jabłka są wspaniałe, miłe w dotyku. Są smaczne, pyszne. Jabłka przekażemy do Domu Starców na ul. Sikorskiego i do Domu Pomocy Społecznej na ul. Polowej” – mówi drużynowy phm. Krzysztof Pyczot.

Sołtys pakuje dary do samochodu. / Fot. Paweł DąbrowskiZbiórkę zorganizowali harcerze z 59. Drużyny Harcerskiej Ptaki Ptakom. Większość darów pochodzi z Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących w Łomży i od społeczeństwa z Łomży i Białegostoku.

Więcej zdjęc: pdabrowski.art.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

iga
  • iga
  • 05.09.2011 19:53

no tak ladna pomoc ale w zastowie polanowskim jablka nie ujrzy wszystkie sady zmarnialy a pomocy zero

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ojej przepraszam nie wiedziałem. Ale niestety nie mam już możliwości poprawienia w filmie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No w tytule poprawione, ale na wideo dalej Beata...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Drodzy Państwo, ja wiem że spelczek jest fajnym narzędziem, ale Kempa to jest Beata... A Chotecka to jest Kępa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.