35071 miejsce

Kolejny triumf polskich siatkarzy! Polacy w II fazie MŚ!

W ostatnim meczu fazy grupowej nasi reprezentanci zwyciężyli w Hali Stulecia z Argentyną 3:0. Biało-czerwoni jadą do Łodzi, by zagrać w II fazie mistrzostw świata z kompletem punktów!

Sonda

Czy Polacy zdobędą mistrzostwo świata?

Dzisiaj nie było powtórki w meczu z Kamerunem, w którym Polacy popełniali błędy. Tym razem mecz z Argentyną rozpoczęli bardzo skoncentrowani. W pierwszych dwóch setach mieli przewagę nad rywalami już od samego początku. Argentyńczycy zaś nie byli w stanie zdobyć więcej niż 20 punktów.

Dużo emocji dostarczył trzeci set, gdzie walka trwała do ostatniej chwili. Oba zespoły walczyły o każdy punkt. Jednak Argentyńczycy nie wytrzymali napięcia. Decydującymi punktami dla biało-czerwonych były punkty zdobyte po pomyłkach Nicolasa Uriarte oraz Facundo Conte.

W drużynie biało-czerwonych najlepszymi zawodnikami byli Mariusz Wlazły i Michał Winiarski, którzy zdobyli po 16. punktów. Wlazła miał bardzo dobrą rozgrywkę, gdzie piłka "leciała" z prędkością nawet 120 km/h. Mariusz miał na swoim koncie aż 4 asy serwisowe! W teamie Argentyńczyków wyróżniającymi się zawodnikami byli: Sebastian Sole - 11, oraz Jose Luis Gonzalez - 10 punktów.

Polska reprezentacja wygrała grupę A i jedzie walczyć w kolejnych meczach do Atlas Areny w Łodzi. W II fazie ich rywalami będą: Francja, Iran, Stany Zjednoczone oraz Włochy.

Polska - Argentyna 3:0 (25:20, 25:20, 25:23)
Polska: Piotr Nowakowski, Michał Winiarski, Paweł Zagumny, Karol Kłos, Mariusz Wlazły, Mateusz Mika - Paweł Zatorski - Dawid Konarski, Fabian Drzyzga, Michał Kubiak
Argentyna: Javier Filardi, Nicolas Uriarte, Facundo Conte, Jose Luis Gonzalez, Sebastian Sole, Martin Ramos - Sebastian Closter - Luciano de Cecco, Alejandro Toro, Rodrigo Quiroga, Pablo Crer.