Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11356 miejsce

Kolejny wyciek nagich zdjęć. Tym razem z serwisu Snapchat. W sieci opublikowano 200 tys. fotografii

W serwisie 4chan pojawiło się około 200 tys. nagich zdjęć użytkowników Snapchata. Przestępcy, którzy umieścili fotografie w sieci umożliwili nawet ich wyszukiwanie na podstawie loginów używanych w komunikatorze.

https://flic.kr/p/oTnxry / Fot. Maurizio Pesce/CC-BY 2.013 GB liczy baza zdjęć ze Snapchata, które hakerzy umieścili w serwisie 4chan. Szacuje się, że do sieci trafiło około 200 tys. fotografii. Właściciele serwisu społecznościowego twierdzą, że jego zabezpieczenia nie zostały złamane. Przypuszcza się zatem, że wyciek nastąpił przez aplikacje firm trzecich lub klony Snapchata, które potrafiły przechwycić dane logowania do aplikacji - podaje Business Insider.

"Możemy potwierdzić, że serwery Snapchat nigdy nie zostały naruszone, ani nie były źródłem wycieku. Użytkownicy serwisu padli ofiarą używania aplikacji firm trzecich do wysyłania i odbierania wiadomości. Praktyk tych wyraźnie zabraniają Warunki Użytkowania właśnie dlatego, że byłby to kompromis dotyczący bezpieczeństwa naszych użytkowników. Czujnie monitorujemy Apple App Store i Google Play w poszukiwaniu nielegalnych aplikacji firm trzecich. Wiele z nich zostało usuniętych" - czytamy w oświadczeniu firmy.

Czytaj także: Jennifer Lawrence o ludziach, którzy oglądali jej intymne zdjęcia: Powinni tarzać się ze wstydu


Klony Snapchata zyskały dużą popularność. Amerykańska Federalna Komisja Handlu twierdzi że tylko z Google Play pobierano je 1,7 mln razy - czytamy w serwisie Wyborcza.biz.

Kilka miesięcy wcześniej nastąpił inny wyciek ze Snapchata. Trafiło wówczas do sieci ponad 4,5 mln loginów i haseł użytkowników.

Snapchat to wśród młodzieży aplikacja bardziej popularna niż Facebook. To rodzaj komunikatora, który bazuje na wymianie zdjęć. Zaletą aplikacji miały być zabezpieczenia i fakt, że zdjęcia kasowane są automatycznie, by chronić prywatność użytkowników.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.