Facebook Google+ Twitter

Kolejny wypadek polskiego autobusu. 12 osób rannych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-16 10:32

W wypadku polskiego autobusu w okolicach Sybinu w Rumunii 13 osób zostało lekko rannych. Autokar, który jechał do bułgarskich Złotych Piasków i wiózł młodzież w wieku od 15 do 18 lat, czołowo zderzył się z ciężarówką.

Pięć osób zginęło a 14 znalazło się w szpitalu wskutek wypadku polskiego autobusu wiozącego dzieci, do jakiego doszło w Rumunii sześć lat temu. Autobus jadący z prędkością 95 km na godzinę stoczył się w kilkunastometrową przepaść. / Fot. PAP/EPA /REMUS RUNCAN Spośród 51 osób, które jechały na wczasy do Bułgarii, najcięższe obrażenia odniósł kierowca, który ma złamaną nogę. Według lekarzy, ranni są w na tyle dobrym stanie, że wkrótce będą mogli opuścić szpital.

Rzecznik polskiego MSZ Piotr Paszkowski zapewnił w rozmowie z Polskim Radiem, że poszkodowanymi zajęli się już polscy dyplomaci. "W szpitalu jest konsul i tłumacz, a dwie kolejne osoby jadą na miejsce wypadku. Burmistrz Sibynu zorganizował z kolei zakwaterowanie dla osób, które nie zostały poszkodowane" - dodał Paszkowski. Turyści mają niebawem dotrzeć do Bułgarii zastępczym autobusem.

Do wypadku doszło około 3 nad ranem. Według rumuńskiej agencji Mediafax, ciężarówka wioząca arbuzy zjechała na przeciwny pas i uderzyła w autobus.

Mariusz Sokołowski z Komendy Głównej Policji poinformował w rozmowie z Polskim Radiem, że autobus był kontrolowany przed wyjazdem przez policję, która stwierdziła, że stan techniczny pojazdu był bardzo dobry.
Informacje na temat wypadku można uzyskać w Ministerstwie Spraw Zagranicznych w Warszawie: 022 523 98 93, 022 523 97 18 oraz w Ambasadzie RP w Bukareszcie: 0040 213 082 289.

Po godzinie 16.15 informacje na temat wypadku będzie można uzyskać pod numerem telefonu dyżurnego MSZ: 022 523 90 09.

To kolejny wypadek autokaru z polskimi turystami. W ubiegłym tygodniu w katastrofie w Serbii zginęło sześć osób, a ponad 40 zostało rannych.


Czytaj także:
Serbia: wypadek polskiego autokaru
Autokar, czyli jeżdżąca trumna
Wypadek we Francji: Największa taka katastrofa od 5 lat

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.