Facebook Google+ Twitter

Kolejny zagraniczny inwestor w Gdańsku

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2006-09-21 07:44

Irlandzka firma kupiła Mały i Wielki Groddeck - dwa spichlerze na Wyspie Spichrzów i sąsiadującą z nimi działkę, na której mają stanąć cztery kolejne budynki. Ma tam powstać hotel.

 

Spółka Celtic Development jest już właścicielem terenu na gdańskim Zamczysku - między ul. Czopową a Grodzką. Inwestorzy z Irlandii nie mają jeszcze sprecyzowanych planów co do tej ziemi. Jednym z pomysłów jest postawienie tam budynku z ekskluzywnymi mieszkaniami na sprzedaż. W tej chwili trwają badania archeologiczne.

Zupełnie niedawno Irlandczycy kupili jeszcze inną, bardzo atrakcyjną nieruchomość - dwa spichlerze na Wyspie Spichrzów (zwane - od nazwiska byłych właścicieli - Mały i Wielki Groddeck) i sąsiadującą z nimi działkę. Inwestorzy z wysp nabyli ziemię i budynki od niemieckiej firmy BBJ, która wstępnie sama myślała o urządzeniu przy Chmielnej hotelu. Niemcy mieli już nawet projekt odbudowy czterech spichlerzy i plan zagospodarowania całości tak, by powstał 200-pokojowy hotel z dużym zapleczem gastronomicznym. Postanowili jednak nieruchomość sprzedać. Ile Irlandczycy zapłacili za nią i czy zrealizują pomysł Niemców, nie wiadomo. Gdyby jednak chcieli postawić hotel według niemieckiego pomysłu, musieliby wydać grubo ponad 20 mln zł.

Irlandczycy to kolejny zagraniczny inwestor, którzy zainteresował się nieruchomościami w historycznym centrum Gdańska. Dwie spore działki w tej okolicy mają już Hiszpanie.

Anna Kisick

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.