Facebook Google+ Twitter

Kolejny zajazd na Litwie, czyli "Pan Tadek 2"

Polscy pseudokibice, a właściwie bandyci doprowadzili do przerwania na Litwie meczu między Vetrą Wilno, a Legią Warszawa.

Jedyny komentarz jaki ciśnie się na usta to wstyd i skandal. Zamiast pokazywać klasę polskiego footballu (mocno kwestionowaną przez wielu), litewscy widzowie i policjanci zobaczyli, jak pospolite ruszenie znad Wisły demoluje i niszczy tamtejsze boisko.

Wielu naukowców od dawna bada zjawisko jakim są pseudokibice. Zadają sobie pytanie co powoduje, że grupa mężczyzn (kobiety zdarzają się wśród nich stosunkowo rzadko) potrafi wykrzesać z siebie takie pokłady agresji i siły jednocząc się w walce z innymi kibicami? Niektórzy uważają, że są oni efektem względnie spokojnych czasów, w których osoby z wewnętrzną potrzebą walki nie mają gdzie jej rozładować. Również służba wojskowa nie stanowi dla nich rozwiązania, gdyż z reguły są oni przeciwko systemowi, którego przecież armia jest strażnikiem.

Problem z pseudokibicami jest bardzo ważny w Polsce. Jeśli mamy w 2012 roku być gospodarzem mistrzostw piłkarskich, to nie tylko problem autostrad, hoteli i lotnisk musi zostać rozwiązany, ale również i stadionowych chuliganów. Inaczej po raz kolejny staniemy się pośmiewiskiem Europy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.