Facebook Google+ Twitter

Kolejny zamach w Pakistanie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-30 11:08

Co najmniej piętnastu pakistańskich policjantów zginęło w wyniku zamachu samobójczego przeprowadzonego w Mingorze, stolicy Doliny Swat.

Zamachowiec samobójca wtargnął na teren miejscowych koszar policyjnych, a następnie na placu przeznaczonym do ćwiczeń zdetonował ładunek.

Ofiarami zamachu są policyjni kadeci, którzy odbywali ćwiczenia na placu, na którym zamachowiec dokonał detonacji ładunku wybuchowego. Dolina Swat była od maja do połowy lipca terenem walk sił rządowych z talibami, kierowanymi w tej części kraju przez miejscowego duchownego mułłę Fazllulaha.

Władze w Islamabadzie kilkakrotnie informowały, iż siły rządowe przejęły pełną kontrolę na Swatem i w dolinie przywrócony został spokój oraz porządek. Mimo to dochodzi tam do sporadycznych starć talibów z wojskami rządowymi i policją. Dzisiejszy zamach, to drugi w ostatnich dniach poważny atak na pakistańskie siły policyjne. Przed kilkoma dniami zamachowiec samobójca dokonał podobnego ataku na policyjne koszary w rejonie Przełęczy Khyber, nieopodal najważniejszego przejścia granicznego pomiędzy Pakistanem i Afganistanem.

Przez przejście to transportowana jest znaczna część zaopatrzenia dla wojsk NATO w Afganistanie. Ostatnie ataki zostały przeprowadzone po objęciu dowództwa nad pakistańskimi talibami przez nowego komendanta 28-letniego Hakimullaha Mehsuda. Zapowiedział on nasilenie zamachów na pakistańskie siły bezpieczeństwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.