Facebook Google+ Twitter

Kolejny zamach w Wołgogradzie. Co najmniej 15 osób nie żyje

W wyniku wybuchu bomby w trolejbusie w Wołgogradzie zginęło co najmniej 15 osób, a ponad 20 jest rannych. To kolejny zamach terrorystyczny w Rosji w ciągu dwóch dni. W niedzielę zamachowiec-samobójca zabił 17 osób.

Akcja ratunkowa w Wołgogradzie / Fot. EPA/EMERGENCIES MINISTRY VOLGOGRADDo wybuchu w trolejbusie w Wołgogradzie doszło w poniedziałek o godz. 8.23 czasu moskiewskiego, czyli w momencie porannego szczytu. Prawdopodobnie ładunek został zdetonowany przez terrorystę zdalnie. W wyniku eksplozji zginęło co najmniej 15 osób, a ponad 20 jest rannych.

Jak informuje serwis Gazeta.pl, trolejbus, w którym zdetonowano ładunek, był wypełniony pasażerami. Siła eksplozji była tak duża, że pojazd został rozerwany, a w pobliskich budynkach popękały szyby.

Do pierwszego zamachu terrorystycznego w Wołgogradzie doszło w niedzielę - samobójczyni zdetonowała bombę na dworcu kolejowym. Eksplozja zabiła 17 osób, a około 50 zostało rannych.

Jak na razie żadna grupa terrorystyczna nie wzięła na siebie odpowiedzialności za przeprowadzone zamachy. Należy jednak pamiętać, że Wołgograd jest położony w pobliżu niespokojnego Północnego Kaukazu, a działający tam radykałowie chcieliby w tym regionie utworzyć niezależne państwo, oparte na szariacie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nie przemogą!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.