Facebook Google+ Twitter

Kolejowa księgarnia w gdyńskim tunelu

40 metrów – tyle miejsca zajmuje ponad dwa tysiące książek wystawionych na sprzedaż w tunelu jednej ze stacji Szybkiej Kolei Miejskiej w Gdyni.

Przejście na stację kolejową SKM Gdynia Wzgórze Świętego Maksymiliana zbudowano kilka lat temu. Nowy tunel zyskał nietypowy wystrój. Obok tradycyjnie lokujących się w takich miejscach punktów handlowo-usługowych pojawił się całoroczny kiermasz książki. Uwagę zdążających na pociąg pasażerów przyciągają najrozmaitsze pozycje.

- Kiedyś miałam problem z dostaniem w zwykłych księgarniach jednego z podręczników. Znalazłam ją właśnie tutaj - opowiada studentka Uniwersytetu Gdańskiego Monika Wielowska. W ofercie znajduje się wiele książek, które zostały już wycofane z księgarń, a które wciąż są poszukiwane.

Pojawiają się ilustrowane pozycje dla najmłodszych, komiksy, poradniki. Można odnaleźć zarówno banalne romanse, jak i przepięknie wydanego "Pana Tadeusza". - Taki miszmasz sprzyja klientom - mówi pan Maciej, jeden ze sprzedających. - Jest większy wybór i czasami kupujący znajdują długo poszukiwane lektury. Często za dużo niższą cenę udaje się kupić nowość, która dopiero od niedawna pojawiła się w księgarniach.

Ważnym atutem nieustającego kiermaszu jest jego dostępność. Każdy może podejść, zobaczyć i przeglądnąć towar, zanim zdecyduje się na zakup. Czas, który pozostaje do odjazdu SKM-ki można wykorzystać na poszukiwania.
- To jedno z niewielu miejsc, gdzie zakupu można dokonać o każdej porze dnia i nocy, przez 7 dni w tygodniu - mówi pan Maciej. - Jedynie na okres świąteczny zwijamy interes, bo wtedy mniej ludzi przechodzi tunelem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Myślę ,ze to jest bardzo ciekawy pomysł na zagospodarowanie "smutnych" często tuneli przydworcowych ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.