Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9349 miejsce

Kolekcja UWAGA: PREMIERA tylko na Big Book Festival

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2017-05-13 11:02

Tylko na Big Book Festival – premierowe prezentacje sześciu wybranych nowości, które warto poznać.

 / Fot. mat. organizatora Futurystyczna wizja Mariusza Sieniewicza, wyczekiwana historia Wandy Rutkiewicz, pierwszy eksperymentalny komiks Daniela Odiji i Wojciecha Stefańca, filmowa fabuła Gregoire’a Delacourta, polskie sekrety w powieści Agnieszki Nietresty-Zatoń oraz wojenny życiorys Jana Karskiego.

UWAGA: PREMIERA! to specjalna seria spotkań z autorami premier literackich, które ukażą się w czerwcu i zostaną po raz pierwszy zaprezentowane podczas Big Book Festival. Książki zostały wyselekcjonowane spośród zgłoszeń wydawców z myślą o czytaniu w długie, wakacyjne dni. – Proponujemy unikalną i starannie dobraną kolekcję nowych tytułów, łączących historię i wyobrażenia przyszłości, świetną beletrystykę i literaturę faktu, rozrywkę i umysłowe wyzwania. Na Big Book Festival czytamy wszystko, dlatego wśród premier znalazły się perełki różnych gatunków. Warto ich z nami spróbować, tym bardziej, że fragmenty pachnące jeszcze świeżą farbą drukarską będą czytać sami autorzy – zapraszają Anna Król i Paulina Wilk, współtwórczynie festiwalu.

Wśród zaproszonych pisarzy jest jeden z najpopularniejszych francuskich prozaików – Grégoire Delacourt, laureat wielu nagród nad Sekwaną, wydawany w blisko 40 krajach, a Polakom znany m.in. z głośnej „Listy moich zachcianek“. Jego nowa książka „Na pierwszy rzut oka“ zaczyna się jak film. Do drzwi młodego mechanika samochodowego puka Scarlett Johansson. Czego najpiękniejsza kobieta świata szuka na francuskim zadupiu? I czy jej kruchy, zdezelowany mechanizm da się rozebrać i poskładać na nowo? Delacourt pisze o szczęściu, które nosi w sobie nutę smutku. O świecie, w którym celebryci i bohaterowie serialowi zastępują nam rodziny. O bólu i samotności życia. Prawa do ekranizacji zostały już zakupione. Możliwe, że Johansson wcieli się na ekranie w... samą siebie? Książka ukazuje się nakładem wydawnictwa Drzewo Babel w przekładzie Angeliny Waśko-Bonigraud.

Także o współczesności powieściowym językiem, z odrobiną śledczego dreszczu i talentem do portretowania życia z dala od reflektorów i zainteresowania mediów pisze Agnieszka Nietresta-Zatoń. W „Oazie spokoju“, przekornie zatytułowanej książce o kłamstwach, przemilczeniach i niepokoju, pokazuje Mirandę – wyrzuconą z pracy dziennikarkę, która ląduje w Lasku Menelskim. Na brzydkich peryferiach wielkiego miasta deweloperzy dostrzegają żyłę złota. A Miranda, chwilowo w przymusowej roli nauczycielki, ma dziennikarski nos i chwyta intrygujący trop. Rzeczywistość w konfrontacji z prawdą sypie się jak domek z kart. Nietresta-Zatoń debiutowała jako prozatorka „Pustostanem“, chwalonym za język i odważną tematykę. Jest literaturoznawczynią i copywriterką, pisze blogi, opowiadania i uczy. To jej druga powieść wydana przez Prószyński Media.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.