Facebook Google+ Twitter

Kolekcjoner - internetowy serwis aukcyjny NBP

Za pośrednictwem serwisu aukcyjnego Kolekcjoner od początku 2010 roku możemy nabywać monety i banknoty kolekcjonerskie emitowane przez Narodowy Bank Polski.

50 zł Jan Paweł II - banknot / Fot. banknot kolekcjonerskiOd 2010 roku nowe emisje złotych i srebrnych monet oraz banknotów kolekcjonerskich będziemy mogli kupować na aukcjach internetowych. W aukcjach będą mogli uczestniczyć indywidualni kolekcjonerzy oraz firmy z Polski i z zagranicy.

Żeby brać udział w aukcjach trzeba będzie wcześniej zarejestrować konto i je aktywować. Musimy to zrobić wcześniej, ponieważ aktywacja konta potrwa kilka dni. Aukcje będą ogłaszane co najmniej 7 dni przed rozpoczęciem i będą trwały 3 dni. Każdy uprawniony do udziału w aukcji będzie mógł złożyć pięć ofert obejmujących liczbę banknotów lub monet oraz cenę jednostkową. Dla klientów będą określane limity liczbowe na zakup wartości kolekcjonerskiej.

50 zł Jan Paweł II - banknot / Fot. banknot kolekcjonerskiPo zakończeniu aukcji, na podstawie wszystkich ofert, zostanie ustalona cena sprzedaży banknotów lub monet kolekcjonerskich. Za monety i banknoty będziemy płacili w chwili ich odbioru, który nastąpi w okresie dwóch tygodni, w oddziale okręgowym NBP.

Informacja na podstawie Kolekcjoner internetowy serwis aukcyjny NBP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Niewątpliwie ma to swoje plusy. Ale trzeba pamiętać, że przez serwis nie będziemy mogli kupić 2zł. W ich przypadku zasady sprzedaży się nie zmieniają :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja mam nadzieję, że spowoduje to zmniejszenie nakładów, a wtedy nawet inwestowanie w monety może się zacząć opłacać

Komentarz został ukrytyrozwiń

Łatwiej będzie można nabyć monety,też zakładam konto.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Konto warto mieć, zawsze może się jakaś moneta spodobać :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja też się rejestruję. Nie jestem zapalonym kolekcjonerem mam tylko 2- 10 zł, 1- 50 z Janem Pawłem II, i 30 dwuzłotówek.
To wszystko wygrane w Radiu Zachód.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja się już zarejestrowałam bo uważam, że ten system może odmienić stan numizmatyki w Polsce. To co się teraz dzieje sprawia, że kolekcjonowanie monet jest średnio ciekawe. Mniejsze nakłady mogą to zmienić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.