Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21431 miejsce

Kolektyw lokalnych inicjatyw kulturalnych "Bieżanów" dla krakowian

"K.L.I.K. "Bieżanów" czyli Kolektyw lokalnych inicjatyw kulturalnych "Bieżanów" to nieformalna inicjatywa obywateli dla obywateli Bieżanowa - peryferyjnej dzielnicy Krakowa.

 / Fot. LOGOK.L.I.K. połączył lokalnych działaczy, przedstawicieli firm, instytucji (nie tylko z branży kulturalnej) i - przede wszystkim - mieszkańców i sympatyków dzielnicy.

W projekcie Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne wzięło udział (do tej pory) około 150 osób, które zajęły się koordynacją lokalnych inicjatyw oraz przygotowaniem projektów konkursowych. W swoim zamyśle K.L.I.K. ma być jednak inicjatywą o dużo szerszym i dłuższym zakresie, stopniowo angażującym nowe osoby i grupy osób.
Warsztaty realizowane podczas I części projektu pokazały, że w tej - nie tak małej i dość zatomizowanej - społeczności, drzemie ogromny potencjał bezinteresownej, twórczej pracy, wszyscy liczymy na to, że to dopiero początek prawdziwej eksplozji kreatywności!

ZWYCIĘSKIE PROJEKTY 2013:

1. "TAJEMNICZY DWÓR", autorzy: Anna Sobas, Monika Wolińska, Małgorzata Kościelska, Lucyna Wąsik - jest to integracyjny, wielopokoleniowy projekt o charakterze bajkowym, w jego ramach odbędą się spotkania seniorów z maluchami (podczas których będą oni wspólnie czytać i opowiadać bajki), warsztaty teatru cieni dla dzieci i dorosłych (takie, które będzie można samodzielnie odtworzyć w domu), a także wiele innych atrakcji.

2. "RAZEM WESOŁO I POŻYTECZNIE", autorzy: Elżbieta Kowalczyk, Paulina Belczyk, Maria Pułczyńska - to z kolei projekt dotyczący gier planszowych, wielkich rozgrywek (począwszy od szachów a skończywszy na współczesnych grach wielkoformatowych) i konkursów

3. "DWORSKIE CENTRUM WOLONTARIATU", autorzy: Czesława Stojek, Anna Wójcik, Aleksandra Palka - inicjatywa z zakresu arteterapii w ramach której odbędą się szkolenia i spotkania z zakresu tej dziedziny, powołana zostanie grupa wsparcia dla rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych, Ci ostatni zaangażowani zostaną w kulturalne i artystyczne życie dzielnicy najpełniej jak to tylko możliwe!

4. "KINO POD DRZEWEM", autorzy: Anna Śliwa, Łukasz Potaczek - harcerski projekt rodzinnego kina plenerowego, poszerzony o wspólne przygotowywanie poczęstunków przez mieszkańców Bieżanowa, konkursy i gry filmowe oraz spotkania ze znawcami kina

5. "GAZETKA OSIEDLOWA", autorzy: Agnieszka Godula, Lidia Salawa - kulturalno - rozrywkowo - informacyjna inicjatywa, dzięki której (taką mamy nadzieję) mieszkańcy poczują się twórcami we własnej dzielnicy!

6. "NAMALUJ SWOJĄ DZIELNICĘ - HISTORIA PEWNEGO WYDARZENIA", autorzy: Anna Cichoń, Michał Mareczek, Arleta Nowak-Przybylska, Kinga Polit, Joanna Róg-Ociepka, Maciek Szczurek - plastyczny projekt z prawdziwego zdarzenia - wspólne wymyślanie, tworzenie, zawieszanie, przyklejanie, malowanie i oglądanie, Dwór Czeczów oddaje do dyspozycji mieszkańców wszystkie swoje ściany i sufity (podłogi też).Odpowiadając na potrzeby lokalnej społeczności, powołaliśmy do życia K.L.I.K. - nieformalną inicjatywę obywateli/ dla obywateli Bieżanowa - peryferyjnej dzielnicy Krakowa.
K.L.I.K. połączył lokalnych działaczy, przedstawicieli firm, instytucji (nie tylko z branży kulturalnej) i - przede wszystkim - mieszkańców i sympatyków dzielnicy. W projekcie Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne wzięło udział (do tej pory) około 150 osób, które zajęły się koordynacją lokalnych inicjatyw oraz przygotowaniem projektów konkursowych. W swoim zamyśle K.L.I.K. ma być jednak inicjatywą o dużo szerszym i dłuższym zakresie, stopniowo angażującym nowe osoby i grupy osób.
Warsztaty realizowane podczas I części projektu pokazały, że w tej - nie tak małej i dość zatomizowanej - społeczności, drzemie ogromny potencjał bezinteresownej, twórczej pracy, wszyscy liczymy na to, że to dopiero początek prawdziwej eksplozji kreatywności!

Informacje i szczegółowy program imprez na Dwór Czeczów

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.