Facebook Google+ Twitter

Koleżanko i kolego, Przyjaciele Polski, zmianapokoleniowa2015.pl

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-08-07 22:51

Nie zagłosujemy na obecnych posłów i senatorów RP w wyborach pralamentarnych w 2015 roku. Polska potrzebuje nowych i młodych polityków myślących o przyszłości następnych pokoleń, a nie tylko o tym, jak utrzymywać się przy władzy.

Koleżanki i koledzy, przyjaciele Polski

Zwracam się dziś do Was jako prezes Stowarzyszenia Przyjaciele Demokratów i członek partii demokratycznej demokraci.pl

W 1999 roku wprowadzono reformę emerytalną, dzięki której stworzono prawną możliwość przekazywania, gromadzenia i inwestowania część naszych składek emerytalnych za pomocą Otwartych Funduszy Emerytalnych, w skrócie OFE.

OFE, zgodnie z prawem zarządzane są przez Powszechne Towarzystwa Emerytalne. Akcjonariuszami Powszechnych Towarzystw Emerytalnych – zazwyczaj są banki nie ty czy rząd.

Składki gromadzone w OFE miały być inwestowane na giełdzie papierów wartościowych oraz w obligacje, co też się odbywało. Środki w OFE z roku na rok wzrastały, aż urosły do prawie 300 mld złotych.

Niestety, ale od 2007 roku obecna władza, czyli pan Komorowski, Tusk, Rostowski sukcesywnie niszczyła OFE, a apogeum niszczenia nastąpił w lutym 2014 roku, kiedy to wprost ukradli ponad połowę środków zgromadzonych w OFE dla ratowania deficytu budżetowego państwa, na skutek źle prowadzonej polityki i nieudolnego rządzenia, obliczonego jedynie na utrzymywanie władzy.

Koleżanki i koledzy, przyjaciele

Przykład grabieży ponad 150 mld złotych z OFE przez obecną władzę każe się nam zastanowić czy to dobrze, że prezydent, premier, marszałek Sejmu i Senatu, prezes NIK-u, Rzecznik Praw Obywatelskich oraz większość sędziów trybunału Konstytucyjnego pochodzi z jednego obozu politycznego kierującego się zasadą TKM.

Uważam, że jest to niebezpieczne i przypomina czasy komunistyczne, kiedy to rolę przewodnią sprawowała PZPR. Można mówić o recydywie sposobu myślenia o państwie jako własności pewnej grupy ludzi kontrolującej wszystko i wszystkich. Kto w takiej sytuacji stoi na straży konstytucji i naszych konstytucyjnych praw własności, wolności i przyszłych emerytur. Na pewno nie są to prywatne media, a media publiczne też są kontrolowane przez ludzi obecnej władzy.

Przyszłość naszej Ojczyzny jest niepewna.

Setki tysięcy młodych ludzi pracuje na śmieciowych umowach o pracę bez prawa do urlopu, emerytury czy opieki medycznej. Miliony ludzi emigruje za pracą, porzucając myśl o zakładaniu rodzin w kraju. Miliony ludzi jest bez pracy od wielu lat, a kolejki do lekarzy specjalistów są liczone w latach tak samo jak i rozpoznawanie spraw przez sądy. Afery, korupcja, podsłuchy są na porządku dziennym. Miliardy złotych rocznie dopłaca się do KRUS-u, choć rolnicy ani nie strzegą granic państwa, bezpieczeństwa na ulicach ani nie gaszą pożarów. W sumie obecna władza dopłaciła rolnikom już ponad 120 mld złotych z budżetu państwa!!! Czy to jest sprawiedliwość społeczna, że ludziom pracy zabiera się, żeby dawać rolnikom?

Pytam więc publicznie?

Kto obecnej władzy kontrolującej całe państwo Polskie, czyli Sejm, Senat, Rząd, Prezydenta RP, Policję, Wojsko, Banki i Narodowy Bank Polski, Przemysł, Media Publiczne, Samorząd Terytorialny, Powiaty, Województwa nie pozwala rozwiązywać tak ważnych spraw dla tylu milionów Polaków i ograniczać przywilejów wąskich grup zawodowych, choć to się obiecywano!

Koleżanki i koledzy, przyjaciele takie są fakty.

Przykro mi to mówić, ale tak już raczej będzie, długi państwa jak rosły tak i rosnąć będą. Dzisiaj jeszcze jakoś jest, ale Grecy też jakoś kiedyś mieli i nikt za nich ich długów nie spłaca, a żeby spłacić te, które zaciągały rządy, które doprowadziły Grecję do kryzysu, musieli pożyczać jeszcze więcej, żeby ratować własne państwo przed totalnym bankructwem i chaosem.

Przypomnę tylko, że w latach 1997-2001r. mieliśmy już taki rząd z panem Buzkiem na czele, który tak rządził, że zostawił dziurę budżetowa w wysokości ok 40 mld złotych nowemu rządowi. Przecież grabież OFE to już częściowe przyznanie się do bankructwa obecnej władzy. Co ludzie pracy są temu winni?

Koleżanki i koledzy, przyjaciele

Nie bądźcie obojętni na los naszego państwa i tego, jak niszczone i dojone jest przez obecną władzę. Musimy ratować nasze emerytury kapitałowe zgromadzone w OFE przed chciwą i nieudolną obecną władzę!?

www.zmianapokoleniowa2015.pl

Rafał Motyka
(rafał motyka)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.