Facebook Google+ Twitter

Kolizja na tymczasowym Moście Szczytnickim we Wrocławiu

Na tymczasowym Moście Szczytnickim we Wrocławiu, samochód marki BMW wpadł w poślizg, w wyniku którego obrócił się, blokując ruch i spowodował olbrzymi, prawie dwugodzinny korek. Do zdarzenia doszło w sobotę, ok. godz. 19.40.

Zniszczone BMW stoi i czeka na policję. / Fot. Zygmunt JaniakZniszczone BMW od przodu. / Fot. Zygmunt JaniakAuto wpadło w poślizg na pasie prowadzącym od Placu Grunwaldzkiego do Al. Kochanowskiego, powodem było niedostosowania prędkości do warunków panujących na moście. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Przypomnijmy, że prawdziwy Most Szczytnicki jest aktualnie w remoncie, ruch odbywa się po jednym pasie w każdym kierunku przez specjalnie postawiony tymczasowy Most Szczytnicki. Na co dzień taka organizacja ruchu powoduje bardzo duże korki w obu kierunkach.

Na miejsca zdarzenia błyskawicznie zajechał patrol nadzoru ruchu wrocławskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Próbował choć częściowo uporządkować ruch przed mostem.

Auto na lawecie. / Fot. Zygmunt JaniakPrzed godz. 21 na miejscu pojawiła się laweta, a 10 minut później przyjechał patrol policji drogowej. Po oględzinach, zrobieniu zdjęć do policyjnego raportu, obsługa lawety mogła przystąpić do ściągnięcia auta z mostu. O godz. 21.11 pierwsze auto przejechało przez dotychczas zablokowany pas na moście. Od tamtej pory ruch zaczął się odbywać w normalnych warunkach.

Utworzył się ogromny korek. / Fot. Zygmunt JaniakKolizja spowodowała kompletny rozstrój w komunikacji miejskiej. Pasażerowie, chcący przedostać się przez rejon Placu Grunwaldzkiego oraz Mostu Szczytnickiego, zmuszeni byli do wielominutowego oczekiwania na przystankach w trakcie ulewnego deszczu.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Nie przejmuj się drobiazgowymi komentarzami szanownych prezedmówców.Określenie kolizja lub wypadek ma znaczenie z punktu widzenia konsekwencji prawnych,natomiast w potocznym słownictwie nie robi to tak istotnej różnicy bo i tak każdy wie o co chodzi.
Duży plus za szczegółowo opisaną sytuację i za zdjęcia dobre technicznie i tematycznie.Kierowcom stojącym w korku za autobusem z napisem "uśmiech" na pewno nie było do śmiechu.Brawo za spostrzegawczośc i fotoreporterskie wyczucie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się z przedmówcami! Plus!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobry materiał

Komentarz został ukrytyrozwiń

Materiał napisany rzetelnie tylko nieścisłość w tytule kolega Zbyszek podał definicje wypadku, w tym zdarzeniu nie było ofiar wiec jest ko kolizja a nie wypadek.

Pozdrawiam autrora

Komentarz został ukrytyrozwiń

też daje plusa! +

Komentarz został ukrytyrozwiń

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aktualna, rzeczowa informacja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ Ależ trujecie! Zrobił człowiek newsa ze zdjeciami. Wypadek, czy kolizja - jak zwał tak zwał, ale zrobione na gorąco!
Czy materiał panowie akceptuja tylko wówczas, gdy na pierwszym planie leżą poszatkowane zwłoki?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zależy jak to interpretować. Patrząc na zdjęcia, ciężko skasowane auto nazwać autem po kolizji. Z drugiej strony nie była potrzebna pomoc medyczna, bo nie było ofiar. Skoro redaktor zatwierdził taką nazwę, chyba pasuje ona do tego zdarzenia. Tę decyzję pozostawie redaktorowi.

Swoją drogą, ten minus zachęcił mnie do tego aby nie wrzucać więcej zdjęć i nie narażać swojego zdrowia i sprzętu fotograficznego na straty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wypadki komunikacyjne to zdarzenia w ruchu drogowym, w których uczestniczą pojazdy, kończące się ofiarami (nierzadko śmiertelnymi; w przypadku gdy nie ma ofiar w ludziach, a uszkodzenia są tylko materialne - taka sytuacja nazywa się kolizją). Często w wypadkach uczestniczą także piesi, rowerzyści i inni użytkownicy drogi. Drogi Zygmuncie proponuję zmienić wyraz wypadek na kolizję. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.