Facebook Google+ Twitter

Koło mistrzem Polski w korfballu

,,Maratończyk" Koło został mistrzem Polski juniorów młodszych w korfballu – informuje Polska Federacja Korfballu. Turniej finałowy z udziałem sześciu zespołów odbył się w Dąbiu nad Nerem (wielkopolskie) 12-13 maja.

Wicemistrzem Polski został ,,Olympic" Słupia, a brązowe medale trafiły do zespołu z Koszęcina. Królem strzelców została Karolina Sobczyk z ,,Maratończyka". Trenerem kolskiej drużyny od wielu lat jest Waldemar Pietrzak. To nie pierwszy i nie ostatni sukces młodych zawodników. Zespół z Koła zakwalifikował się także do finału mistrzostw Polski juniorów starszych w Warszawie.

Korfball to dyscyplina sportowa mająca już ponad 100 lat, jednak w Polsce dość mało popularna. Korfball zaprezentowano na Igrzyskach Olimpijskich już w 1920 roku w Antwerpii. Gra przypomina chwilami połączenie koszykówki i piłki ręcznej. Korfball to gra zespołowa i co ciekawe - koedukacyjna. Zespół składa się z ośmiu osób: po czterech przedstawicieli obydwu płci. Punkty zdobywa wrzucając piłkę do kosza, zawieszonego na wysokości 3,5 metra. Gra jest bezkontaktowa i dzięki temu rzadko zdarzają się kontuzje. Dyscyplina ta staje się coraz bardziej popularna. Corocznie przez Polską Federację Korfballu prowadzone są szkolenia instruktorów.
.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.