Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17913 miejsce

Koło Naukowe Forum e-Biznesu organizatorem Festiwalu Ekonomisty

Dwa tygodnie grudnia 2013 na WNEiZ Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu stały pod znakiem wielkiego wydarzenia jakim jest Festiwal Ekonomisty. Po raz kolejny szczególnie duży udział w jego organizacji miało Koło Naukowe Forum e-Biznesu

Prelegenci konferencji Dzień Technologii Mobilnych organizowanej przez Koło Naukowe Forum e-Biznesu, Anna Figiel / Fot. archiwum Forum e-BiznesuNa Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu w ciągu dwóch tygodni grudnia 2013 roku trwało coroczne święto Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania, w które zaangażowani są pracownicy oraz studenci. Festiwal przyciąga znane osobistości z innych ośrodków naukowych, firmy oraz instytucje, a w ramach atrakcyjnego przeglądu zdarzeń mają miejsce liczne spotkania, wykłady, warsztaty oraz imprezy charytatywne.

Dzień Technologii Mobilnych zorganizowany przez Forum e-Biznesu z prezes Anną Figiel przyciągnął rekordową liczbę studentów / Fot. archiwum Forum e-BiznesuZ roku na rok coraz aktywniejsze w organizacji wydarzeń na uniwersytecie jest Koło Naukowe Forum e-Biznesu, które tym razem szczególnie wybiło się na tle innych organizacji studenckich. Forum e-Biznesu podczas Festiwalu Ekonomisty 2013 zorganizowało największą liczbę konferencji i warsztatów, które nie odbiegały jakością i cieszyły się największą popularnością, przyciągając na każde z nich imponujące grupy studentów.

Anna Figiel, Prezes KN Forum e-Biznesu podczas konferencji naukowej Dzień Technologii Mobilnych / Fot. archiwum Forum e-BiznesuNajwiększym wydarzeniem Festiwalu Ekonomisty organizowanym przez Koło Naukowe Forum e-Biznesu była 12 grudnia 2013 roku konferencja naukowa "Dzień Technologii Mobilnych", która odbyła się już po raz trzeci. Wydarzenie przyciągnęło ogromną publiczność, która zajmując nie tylko wszystkie miejsca siedzące, ale i schody sali z zaciekawieniem wysłuchała prelekcji. Celem DTM było upowszechnienie wiedzy na temat zastosowań nowoczesnych rozwiązań mobilnych we współczesnej gospodarce, które konwertują model funkcjonowania społeczeństwa. Prelegenci z instytucji takich jak: Grupa Allegro, PayU, MasterCard, Bank Pekao czy NovelPay omówili najnowsze dokonania dotyczące technologii mobilnych, bankowości mobilnej, przedstawili trendy i możliwości przyszłości płatności elektronicznych oraz potencjał dla innowacji płatniczych w Polsce. Dodatkowo konferencja była wzbogacona bardzo interesującymi praktycznymi prezentacjami zastosowania najnowszych możliwości mobilnych systemów płatności. Nie obyło się także bez licznych konkursów i bardzo atrakcyjnych nagród dla publiczności.

Konferencja Bitcoin - waluta przyszłości zorganizowana przez Forum e-Biznesu na UMK w Toruniu / Fot. archiwum Forum e-Biznesu13 grudnia 2013 roku odbyła się również bardzo interesująca konferencja naukowa "Bitcoin - waluta przyszłości", która poświęcona była coraz bardziej popularnej wirtualnej kryptowalucie. Podczas konferencji wyjaśniono dlaczego Bitcoin to cyfrowy pieniądz przyszłości, opowiedziano o Bitcoinie w handlu internetowym oraz zanalizowano argumenty jego zwolenników i przeciwników. Koło Naukowe Forum e-Biznesu zorganizowało konferencję Bitcoin - waluta przyszłości / Fot. archiwum Forum e-BiznesuForum e-Biznesu po raz kolejny zainteresowało się tą tematyką, gdyż już w kwietniu br. współorganizowało pierwszą w Polsce otwartą konferencję poświęconą Bitcoin, która wzbudziła ogromne zainteresowanie w całym kraju.

Dzień z Blogiem zorganizowany został po raz trzeci przez Koło Naukowe Forum e-Biznesu z UMK w Toruniu / Fot. archiwum Forum e-BiznesuWcześniej, w środowy wieczór 11 grudnia 2013 roku odbył się już po raz trzeci organizowany przez FeB "Dzień z Blogiem", którego tematyka tym razem ściśle wiązała się z podróżami. Swoją obecnością spotkanie uświetnili autorzy najbardziej wartościowych blogów podróżniczych w Polsce. Licznie przybyli młodzi fascynaci blogów mieli okazję wysłuchać opowieści autorów najczęściej nagradzanych blogów podróżniczych.

Tegorocznym debiutantem było 10 grudnia 2013 roku współorganizowane przez Forum e-Biznesu wydarzenie "e-Pracownik". Studenci mieli okazję dowiedzieć się jak skutecznie przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej oraz jak kreować własny wizerunek w sieci.

Ponadto KN Forum e-Biznesu zorganizowało warsztaty stanowiące możliwość praktycznego rozwoju dla studentów. Zalicza się do nich warsztaty z Visual Basic for Excel, które FeB zorganizowało 10 grudnia 2013 roku.

Warsztaty dotyczące social media zorganizowane przez Koło Naukowe Forum e-Biznesu / Fot. archiwum Forum e-BiznesuNa szczególną uwagę zasługują również warsztaty KN Forum e-Biznesu dotyczące social media z 3 grudnia 2013 roku, które ukazały jak wielki potencjał stanowi marketing z wykorzystaniem portali społecznościowych. Prowadzący ukazali licznie przybyłym na szkolenie studentom również istotne wskazówki jak promować wizerunek w świecie wirtualnym oraz swoje wydarzenia.

Wydarzenia naukowe organizowane przez Forum e-Biznesu i prezes Annę Figiel z zainteresowaniem studentów, którzy wypełnili po brzegi sale konferencyjne / Fot. archiwum Forum e-BiznesuWszystkie wydarzenia Koła Naukowego Forum e-Biznesu, które przygotowała Prezes Anna Figiel wraz z nieocenioną pomocą członków organizacji dla społeczności studenckiej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i potwierdziły szczególny zaangażowanie FeB w działalność naukową i rozwój WNEiZ. Koło Naukowe Forum e-Biznesu zajmuje się propagowaniem szeroko rozumianej idei rozwoju społeczeństwa elektronicznego. Nadrzędnym celem jego działalności jest rozwój wiedzy i umiejętności jego członków w obszarze finansów, ze szczególnym uwzględnieniem branży e-commerce oraz tematyki płatności oraz przybliżenie jej społeczeństwu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.