Facebook Google+ Twitter

Kołobrzeg. Co dalej z bulwarem Szymańskiego?

Podczas prac remontowych mających na celu zabezpieczenie ścianki Larsena, doszło do jej odchylenia w kierunku morza, co spowodowało powstanie wyrwy w powierzchni promenady. Jedno z reprezentacyjnych miejsc miasta zostało częściowo zamknięte

Bulwar Szymańskiego w Kołobrzegu / Fot. Piotr Tutak

Perła miasta


Bulwar Szymańskiego to jedno z bardziej reprezentacyjnych miejsc w Kołobrzegu. Łączy odcinek między latarnia morską i molo. Co roku w sezonie letnim jest on oblegany przez rzeszę turystów z całej europy, którzy spragnieni promieni słońca i nadmorskiego klimatu przyjeżdżają do Kołobrzegu by zwiedzać, odpoczywać i leczyć się. Przy deptaku mieści się Pomnik Zaślubin z morzem oraz liczne restauracyjki. Na skutek sztormów z roku na rok plaża przy bulwarze stawała się coraz węższa, a woda zaczęła zagrażać ściance Larsena zabezpieczającej to miejsce.

Po przeprowadzeniu przeglądu tego obiektu Urząd Morski w Słupsku postanowił wykonać opaskę kamienną na całej długości ścianki. W toku prowadzonych prac zostały usunięte worki z piaskiem, które stanowiły dotychczasowe zabezpieczenie, spowodowało to jednak odchylenie ścianki w kierunku morza i utworzenie szczeliny w powierzchni promenady oraz jej częściowe zamknięcie w celu zabezpieczenia tego terenu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.