Facebook Google+ Twitter

Kołobrzeg: Reprezentacja Danii już w mieście

Mała nadmorska miejscowość, znana z uzdrowiskowego klimatu, jest bazą noclegową dla reprezentacji Danii. Piłkarze przyjechali już w poniedziałek, a za nimi pierwsze testowanie nowego stadionu miejskiego.

 / Fot. Aleksandra BrączykKołobrzeg jest miastem partnerskim Danii i chętnie przyjmuje turystów z tego właśnie kraju. Głównie ze względu na dobrą opinię reprezentacja Danii zdecydowała się w trakcie Euro 2012 mieszkać właśnie tutaj. Co prawda, wszystkie mecze gra na Ukrainie, ale nie wyobraża sobie innego miejsca pobytu.

Piłkarze wraz z kadrą przyjechali już 4 czerwca oznakowanym autokarem z lotniska w Goleniowie. Będą mieszkać w pięciogwiazdkowym Marine Hotel, który jako nieliczny spełnił wszystkie wymogi. Kadrę przywitano po królewsku: był czerwony dywan, specjalna delegacja ze strony miasta oraz mieszkańcy. Późnym popołudniem testowali nowy stadion miejski im. S. Karpiniuka (kołobrzeski poseł PO, który zginął w katastrofie smoleńskiej). Po wcześniejszych problemach z murawą nie było śladu, a sami piłkarze wychwalali zarówno gościnność, jak i przygotowania do ich powitania.

W mieście na każdym rogu można zobaczyć logo mistrzostw i informację, że przyjmują reprezentację Danii. Jednak opinie co do wydarzenia mieszkańcy mają podzielone. Jedni są entuzjastami i liczą, że wypromuje to Kołobrzeg, a inni mają w pamięci ostatnie wydarzenie, gdzie lokalna drużyna piłkarska nie mogła rozegrać ostatniego spotkania w kolejce na swoim stadionie ze względu na zmianę murawy.

Jedno jest pewne: kołobrzeżanie obiecują, że podczas pierwszego meczu Danii, który odbędzie się 9 czerwca, będą trzymać kciuki. Jednak jeżeli w dalszych spotkaniach spotkają się z Polską, nie mają co liczyć na doping.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.