Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3340 miejsce

Kołobrzeg: Sanatoryjne życie

O aspektach sanatoryjnego życia (z punktu widzenia mężczyzn), wiele artykułów napisał bywalec sanatoriów, mój własny mąż. Moje doświadczenie w tym temacie jest o wiele skromniejsze, to tylko jeden pobyt w sanatorium w Kołobrzegu.

Sanatoryjny dansing "Raj dla mężczyzn"?. / Fot. Elżbieta SadowskaJednak ten 28-dniowy pobyt, przyniósł wiele ciekawych obserwacji i spostrzeżeń (z punktu widzenia kobiety). To prawda, że w sanatoriach 2/3 kuracjuszy to kobiety (stąd: „Sanatoria w Kurortach rajem dla mężczyzn”) i pomimo coraz większego udziału małżeństw i tak znakomitą większość stanowią kobiety. Prawdą jest też, że kobiety bardziej dbają o swoje zdrowie (i higienę) od mężczyzn, dlatego tłumnie jeżdżą na leczenia sanatoryjne, czy do SPA.

Prawdą jest też sytuacja na „partnerskim rynku sanatoryjnym”, którą oddaje wierszyk męża: „W Kołobrzegu (czy w każdej innej miejscowości sanatoryjnej) niczym w bajce o Aladynie, może ci się spełnić sen o młodszej dziewczynie (kobiecie)”, gdyż większość kuracjuszek, to kobiety po przejściach (wdowy, rozwódki itp.) i myślą naiwnie, że tu znajdą nowego, ewentualnego partnera („nic nie zabierze im w swe szczęście wiary, chociaż na turnus jedynie”).

Oczywiście, uogólnianie tego zjawiska, byłoby wielką przesadą, gdyż dotyczy tylko części kuracjuszek. Jednak nie sposób pominąć tego zjawiska i sanatoryjnych par, które w niewielkim procencie, ostają się później w stałe pary. Prawdą jest też sanatoryjny luz i potrzeba zabawy, jednak tu panie (oprócz małego wyboru panów) mają wiele zastrzeżeń do zwykłej dbałości o siebie i higieny mężczyzn („Mężczyźni po 50 roku życia nie dbają o siebie”).

Chyba po ”nieświeżości” („wczorajszości”) mężczyzn (nieświeżej bieliźnie, koszuli, zapachu potu), kobiety powinny poznawać, czy jej partner jest żonaty (słomiany wdowiec), lub w stałym związku (to znaczy jest rozpieszczony i przyzwyczajony do dbania przez połowicę o jego higienę, bieliznę i koszule). Większość mężczyzn, będącym w stałym związku, jest tak przyzwyczajona do dbałości o nich żon i stałych partnerek, że (nagle pozbawieni tej opieki żon lub stałych partnerek) uważają iż wystarczy zmienić koszulę, raz na dwa/trzy dni, spryskać się dezodorantem i zapachu potu nie będzie czuć.

Jeszcze „młode” stażem kuracjuszki, dają się na to nabrać i panowie odnoszą niezasłużony „sukces”, jednak stare wyjadaczki sanatoriów, trzymają się od tego typu „słomianych wdowców” z daleka. Jeżeli już, to większe „wzięcie” mają zadbani „samotni”, którzy są przyzwyczajeni do dbania samemu o swoją bieliznę, koszule, higienę i nie są typem jednorazowego zwycięzcy. Wiedzą, że do kobiety trzeba mieć „podejście”, nie można jej spłoszyć zbytnią agresywnością, działając pomału według zasady „małymi krokami do przodu”.

I chociaż w sanatorium panuje luz i bardziej tolerancyjne spojrzenie na partnerską rzeczywistość, to połowa „samotnych” mężatek już po tygodniu tęskni za swoim chłopem i często wymusza ich przyjazd czy to na weekend, czy na ostatni tydzień sanatorium. Okazuje się, że swoje i znane, jest nieraz lepsze od ekscytującej sanatoryjnej przygody. Mimo wszystko życzę szczęścia samotnym kobietom (wdowom, rozwódkom), które podczas pobytu w sanatorium chcą znaleźć swoją nową drugą połowę.

Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

jRrUKQiBGKlvDHwq
  • jRrUKQiBGKlvDHwq
  • 22.02.2012 07:19

No coz moze jest troche racji w tym co pesizsz o kobietach , ale Anna M nie jest jeszcze taka zla ,jest spontaniczna to trzeba przyznac, ale jest ciepla ,otwarta i nieszkodliwa.Natomiast ciekawa jestem co myslisz o Dodzie,czy bylby to temat ,,woda czy wystarczy okreslenie w trzech slowach Ja zdecydowanie wybralabym to drugie ale nie napisze co ,bo nie bede uzywac niecenzuralnych slow.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kuracjuszka
  • Kuracjuszka
  • 04.02.2012 21:01

A ja znalazłam i nie żałuję.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Alina Morena
  • Alina Morena
  • 03.02.2012 19:31

Ale pojechałaś po "słomianych wdowcach", brawo!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.