Facebook Google+ Twitter

Kolonia za darmo już po raz piętnasty

Gorlickie Stowarzyszenie Rodzin Katolickich kolejny raz umożliwiło wypoczynek dzieciom z rodzin potrzebujących wsparcia. 65 kolonistów spędziło dwa tygodnie w Hańczowej.

Chrzest kolonistów / Fot. Marta KlichTo już piętnasta kolonia zorganizowana przez Koło przy Parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Gorlicach. Pierwsza odbyła się w 1995 roku w Bystrej koło Gorlic. Przez kolejnych 10 lat koloniści wracali w to samo miejsce, aż w 2006 roku zorganizowano turnus w Hańczowej (Beskid Niski).

Tegoroczna kolonia trwała od 29 czerwca do 11 lipca. Wzięły w niej udział dzieci z Gorlic, Stróżówki oraz 10-osobowa grupa z zaprzyjaźnionego Kałusza (Ukraina). Uczestnicy, których wiek zamykał się w przedziale 8-15 lat, podczas tych dwóch tygodni wjechali kolejką linową na Kasprowy Wierch – większość z nich pierwszy raz, dzięki kolejce krzesełkowej zdobyli Palenicę w Szczawnicy, zwiedzali też zamek w Niedzicy, pływali statkiem po jeziorze Czorsztyńskim i spacerowali po zaporze na Klimkówce.
Pokaz mody / Fot. Marta Klich
Były też bliższe wycieczki – do Ropek, Wysowej i Skwirtnego. Był wyjazd na basen w Gorlicach i edukacja regionalna: zwiedzanie skansenu w Szymbarku i szkolnego muzeum „Gryf”. Na terenie obiektu w Hańczowej też było ciekawie: zaczęło się od chrztu z prawdziwym królem i królową, potem był pokaz mody, bal przebierańców, zabawy ze śpiewem, dyskoteki oraz konkursy muzyczne i plastyczne.
U flisaków / Fot. Marta Klich
Dzieci nie chciały wyjeżdżać. Płakały, żeby kolonię przedłużyć. Gabrysia jedna z uczestniczek powiedziała: - Będę jeździła, dopóki będę mogła. Można tu poznać wielu przyjaciół!

Skąd pieniądze? Z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, z Urzędu Miasta Gorlice oraz od prywatnych ofiarodawców. Kierownik, wszyscy opiekunowie, lekarz i pielęgniarka pracowali nieodpłatnie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dominika
  • Dominika
  • 22.07.2011 20:48

hej ja chce jechac na tą kolonie tylko zadzwon pod nr 17 5815004 i ja pojade tylko zadzwonn prosze .jak nie macie ochotników to dzwoniccc proszeee

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.