Facebook Google+ Twitter

Kolonie oszczędzają na ratownikach

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2010-07-22 10:16

Rodzice, wysyłając dzieci na kolonie nad morze, nie mają pojęcia, że organizatorzy, oszczędzając kilka złotych, nie zatrudniają ratowników. WOPR może oddelegować ratownika, ale weźmie za to dodatkową opłatę. Koszt ratownika na cały sezon to 5 tys. złotych - każdego rodzica kosztowałoby to ok. 6 zł więcej za pobyt dziecka

Duża grupa dzieci wchodzi nagle do wody. Są na kąpielisku strzeżonym. Pojawia się przedstawiciel Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratowniczego i pyta, czy grupa ma własnego ratownika. - Przecież jesteśmy na plaży strzeżonej, po co? - słychać w odpowiedzi. A po chwili pada zdumione: Mamy jeszcze płacić za ratownika?!
Taka scena nie należy do odosobnionych. Gminy lub inne instytucje opiekujące się plażami organizują kąpieliska i opłacają ratowników, aby strzegli bezpieczeństwa plażowiczów. Tymczasem zgodnie z przepisami kolonie powinny mieć dodatkowo swoich ratowników, którzy pilnują dzieci wchodzące do wody. Mogą to być WOPR-owcy stacjonujący na plażach, ale wezmą za do dodatkowe opłaty.
- Często opieka nad koloniami oznacza konieczność zatrudnienia dodatkowych osób - tłumaczą w WOPR. - A to przecież kosztuje.

Niestety, organizatorzy kolonii albo oszczędzają, albo nie znają dokładnie zasad zorganizowanego wypoczynku nad wodą. Zdarza się zatem tak, że rezygnują z opieki ratowników i w ogóle kąpieli, albo ryzykują, kąpiąc się na plażach niestrzeżonych.Źródło: nasze miasto

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.