Facebook Google+ Twitter

Kolonista wypadł z okna na trzecim piętrze

  • Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
  • Data dodania: 2006-08-05 11:00

Konrad miał bardzo dużo szczęścia. Mimo że upadł z wysokości kilku metrów, jego życiu nic nie grozi. Wszystko wskazuje na to, że chłopiec lunatykował.

Z tego okna wypadł kolonista. Fot. Marcin Oliva Soto Do wypadku doszło na kolonii zorganizowanej przez szkołę podstawową z Olsztyna. Dzieci zakwaterowano w Ośrodku Wypoczynkowym „Śnieżynka” w Szklarskiej Porębie. Konrad mieszkał w pokoju z jeszcze dwoma chłopcami. Około godziny 5 rano wypadł z okna.
– Nic nie słyszeliśmy, chociaż okno było otwarte przez całą noc – tłumaczą koledzy chłopca. Dziewięciolatek spadł na dach budynku znajdujący się ok. 4 metrów niżej. Stoczył się po nim, a potem upadł z czterech metrów na asfalt.
Pierwszej pomocy udzieliła mu recepcjonistka ośrodka. Lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził dotkliwe potłuczenia klatki piersiowej, obrażenia brzucha i ranę na dłoni. Na szczęście Konrad nic sobie nie złamał.
– Przed poważniejszymi obrażeniami uratował go dach, na który spadł najpierw – mówi starszy sierżant Danuta Razmysłowicz z policji w Jeleniej Górze.
Dziecko przebywa na oddziale chirurgii dziecięcej jeleniogórskiego szpitala.
– Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – zapewnia Piotr Binek, zastępca dyrektora ds. medycznych. Prawdopodobnie przyczyną wypadku był somnambulizm dziecka, potocznie zwany lunatyzmem. O chorobie nie wiedzieli ani opiekunowie chłopca, ani jego rodzice.
Opiekę nad 58 kolonistami sprawuje trzech nauczycieli. Zdaniem policji, nie było żadnych uchybień w organizacji wypoczynku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.