Facebook Google+ Twitter

KOLOROFONIA wyciąga pomocną dłoń.

Istnieje coś takiego, jak Kalendarz Świąt Nietypowych. Można w nim znaleźć czasami naprawdę dziwaczne okazje do świętowania. Czasami jednak można odszukać coś ciekawego.

23 lutego – Światowy Dzień Pomocy Osobom Potrzebującym

Kojarzony powszechnie jest z niesieniem pomocy osobom zmagającym się z problemami egzystencjalnymi, bądź zdrowotnymi. Na każdym kroku spotykamy ludzi, które jak się później może okazać, potrzebować będą naszej pomocy. I tej drobnej i tej większej. Czasem dobrego słowa, a czasem małej przysługi. Warto pamiętać o tym, że nie każdy, kto potrzebuje pomocy, mówi o tym otwarcie. Trzeba mieć oczy szeroko otwarte na wydarzenia wokół nas. Ktoś, kto dzisiaj niesie pomoc, jutro sam tej pomocy może potrzebować.

23 lutego – Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją
KOLOROFONIA wyciąga pomocną dłoń. / Fot. Fot. Zdjęcie nadesłane
Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją obchodzony jest od 2001 roku, czyli od chwili, kiedy został oficjalnie ustanowiony przez Ministerstwo Zdrowia. Głównym celem tego dnia jest namawianie do leczenia osób cierpiących na depresję oraz uświadamianie społeczeństwu, jak ważne jest to, by o problemie depresji mówić głośno i absolutnie się go nie wstydzić. Oprócz ustalonej lutowej daty są jeszcze dwa inne terminy – 1 października, czyli Europejski Dzień Walki z Depresją oraz 16 października – Dzień walki z depresją w ramach akcji – „Walcz z depresją – wyjdź do ludzi“.

I w tę ideę wpisuje się utwór, który KOLOROFONIA chce zadedykować wszystkim dzisiejszym adresatom.
Niech piosenka „TO NIE BOLI” stanie się hymnem z okazji Światowego Dnia Pomocy Osobom Potrzebującym oraz Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją, a fraza „Pomocną dłoń chwyć!” wyryje się w na stałe w naszych sercach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Link do utworu w serwisie YOUTUBE:
>>> www.tiny.cc/tonieboli <<<

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.