Facebook Google+ Twitter

Kolorowa Warszawa. Weź udział w multikulturowej paradzie

Już po raz szósty w Warszawie odbędzie się wielokulturowe Street Party. W ostatnią niedzielę sierpnia na ulicy będzie można usłyszeć i zobaczyć rozmaite rodzaje muzyki i tańca, promujące mniejszości etniczne.

 / Fot. materiały prasowe26 sierpnia na ulicach Warszawy wystąpią członkowie rozmaitych grup taneczno-muzycznych, między innymi Fernandez Dance Company, Szkoła Tańca z Wachlarzami Bojowymi, SalsHall Ortodox. Wspólnie poprowadzą paradę wzorowaną na wydarzeniach takich jak karnawał w Rio. Na imprezie nie zabraknie Polskiego Związku Przyjaciół Indian czy członków ruchu Hare Kryszna.

Przemarsz ruszy o godzinie 13 z placu Bankowego, zmierzając na Krakowskie Przedmieście, do utworzonego na tę okazję Miasteczka Wielokulturowego.

Tutaj czekać będą na uczestników prawdziwe atrakcje. Od godziny 14 każdy będzie mógł nie tylko obserwować pokazy, ale także wziąć udział w warsztatach. Oprócz tahitańskiego tańca oro, zumby brazil i dancehallu z Jamajki, organizatorzy proponują także treningi sztuk walki czy capoeiry. Warsztaty będą prowadzone na platformie i ulicy.

Festiwal przewiduje także osobny program dla dzieci. W namiocie bajkowo-tanecznym najmłodsi uczestnicy festiwalu będą mogli wziąć udział w warsztatach bębniarskich, samby karnawałowej albo tańca orientalnego. Z kolei namiot warsztatów plastycznych i edukacyjnych oferuje warsztaty kaligrafii, a namiot gier zaprezentuje pokaz rozgrywek mahjonga, carrom i go. zobacz szczegóły programu

Na imprezie będą obecni także przedstawiciele Stowarzyszenia Kulturalnego Sahaja Yoga (poprowadzą warsztaty medytacji) oraz Muzeum Azji i Pacyfiku (przybywający z wystawą fotografii poświęconej Afganistanowi). Każdy z artystów będzie swoją działalnością promował hasło "Wszyscy jesteśmy warszawiakami". Festiwal ma zadanie pokazać różnorodność i jednoczesną wspólnotę mieszkańców Warszawy.
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.