Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5947 miejsce

Kolorowe Pegazy władają placem Krasińskich

Były już różowe jelonki, były kolorowe misie... czas na pegazy! Na placu Krasińskich, już od końca sierpnia można podziwiać 5 kolorowych pegazów. Powstały, by ożywić Warszawę i oddać hołd Zbigniewowi Herbertowi, autorowi eseju, pt. "Pegaz".

Pegazy stojące przy placu Krasińskich. / Fot. fot. Ewelina KrzaczkowskaJeszcze w sierpniu przy placu Krasińskich pojawiło się 5 kolorowych pegazów. Wysokie na 3,5 metra rzeźby wykonane z blachy stanęły pod Pałacem Rzeczypospolitej. Autorzy pomysłu - Beata i Paweł Konarscy - uważają, że pegazy ożywią okolicę i zaznaczą ważny punkt Warszawy, jakim jest Biblioteka Narodowa.

W planach jest jeszcze szósty, niebieski pegaz, który miałby "ulecieć" nad budynkiem sądów. Projekt ten narodził się jeszcze w kwietniu, podczas wystawy rysunków Herberta "Herbert - Norwid. Inspiracje śródziemnomorskie". Projektanci zostali zainspirowani przez esej poety, pt. "Pegaz".

To nie pierwszy taki projekt państwa Konarskich. Są oni również autorami instalacji kogutów przed ambasadą Pegaz stojący przy placu Krasińskich. / Fot. fot. Ewelina Krzaczkowska Francji w Warszawie. Jak się okazuje ludziom podoba się pomysł tej nietypowej wystawy. Wiele osób specjalnie zatrzymuje się, by zrobić sobie zdjęcie z pegazem, a u każdego przechodnia mijającego wystawę, wywołuje ona uśmiech.

Pegazy podziwiać będzie można co najmniej do końca roku 2008, który został ogłoszony przez Sejm Rokiem Herberta.

"Pegaz jest stworzeniem nad wyraz pięknym, niemal doskonałym, dzikim, to znaczy nieoswojonym, nieokiełznanym, wolnym, niezawisłym -zaiste majestatycznym, ale nigdy nie zastygłym w pozie głupkowatych władców." Fragment tekstu Zbigniewa Herberta, pt. "Pegaz".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.