Facebook Google+ Twitter

"Kolory Polski" - atrakcja dla melomanów z Łódzkiego

"Kolory Polski" - to Letni Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej objęty honorowym patronatem marszałka województwa łódzkiego oraz ministra kultury. Już po raz 8. wędruje Filharmonia Łódzka z ogromnej Łodzi do małych miasteczek i wsi, aby przybliżyć muzykę osobom, które nie zawsze mają możliwość skorzystać z bogatej, muzycznej oferty w stolicy województwa.

W programach organizowanych spotkań w ramach "Kolorów Polski" dominują autorskie projekty, inspirowane folklorem i sztuką dawną oraz niekonwencjonalne opracowania muzyki klasycznej i rozrywkowej. Występują zarówno słynni artyści o ustalonej renomie, jak i młodzi muzycy, którzy rozpoczynają dopiero swoją karierę. Wiele projektów powstaje specjalnie dla festiwalu.

 / Fot. plakat Filharmonii ŁódzkiejW tym roku "Kolory Polski" obejmują 18 koncertów. Melomani mogli już uczestniczyć w spotkaniach w Tubądzinie w Muzeum Walewskich, na zamku w Oporowie, w Kościele parafialnym p.w. Wniebowzięcia NMP i św. Jakuba Apostoła w Szadku, w klasztorze oo. Bernardynów w Warcie, w klasztorze księży Salezjanów w Lutomiersku, w kościele św.. Idziego w Inowłodzi, w muzeum w Łowiczu.

Najbliższe koncerty odbędą się w Uniejowie (dzisiaj) oraz w Łasku i w Sieradzu (za tydzień). (http://www.festiwal.filharmonia.lodz.pl/index.asp).

Dzisiejszego wieczoru "Kolory Polski" zapraszają na biesiadę rycerską (w zamku). Nie tylko goście zostaną powitani przez rycerzy, ale i nie zabraknie prostego, tradycyjnego jadła: gulaszu z kaszą, żuru z kiełbasą czy chleba ze smalcem. Ok. 19.30 będzie też pokaz tańca dworskiego, zabawy plebejskie z nagrodami i konkursy rycerskie. O 21.30 rozpocznie się koncert zespołu "Odpust Zupełny", który podobno istnieje już od XIII w. tylko zawiesił działalność do 2001 r. Zespół nawiązuje do średniowiecznej kultury dworskiej zachodniej Europy.

Co ciekawe łodzianie również mogą brać udział w imprezach organizowanych w ramach "Kolorów Polski", korzystając z pomysłu Towarzystwa Przyjaciół Łodzi, które organizuje wycieczki krajoznawcze, wplatając w ich program zamiejscowe koncerty Filharmonii Łódzkiej.

Więcej:
http://www.filharmonia.lodz.pl/
http://www.festiwal.filharmonia.lodz.pl/miejsca.asp
http://www.odpust.prv.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.