Facebook Google+ Twitter

"Kolory tamtego lata" - recenzja prawdziwej historii

"Miłość nie rozwija się za sprawą naszego wyboru, ale za sprawą przeznaczenia" - włoskie przysłowie.

Powieść "Kolory tamtego lata" zaczyna się od spotkania na basenie autora powieści z piękną i atrakcyjną Elianą. Okazuje się, że oboje są Amerykanami, więc świetnie się rozumieją. Richard, pisarz, zadaje pytanie Elianie o ulubioną opowieść miłosną. Ona odpowiada, że najpiękniejsza historia miłosna to ta, która przydarzyła się jej samej.

Eliana jako młoda dziewczyna z małego miasteczka Vernal, zakochała się w przystojnym Włochu, wyszła za niego za mąż, urodziła syna i razem wyjechali do jego ojczyzny. Przyjaciele z zazdrością mówili, że jej życie to bajka, nikt jednak nie miał pojęcia, że prawda wyglądała inaczej. W zupełności pochłonięta wychowaniem chorego na astmę syna Allesia, Eliana próbuje walczyć z przygnębieniem i samotnością. Maurizio nie zauważa potrzeb żony, zdradza ją podczas ciągłych podróży służbowych, nie zdaje sobie również sprawy z choroby własnego dziecka.

Bohaterka znosi wszystko w zaciszu swojej toskańskiej willi Rendoli, najczęściej w swojej pracowni, w której oddaje się malowaniu obrazów znienawidzonych przez jej męża. Sytuacja wydaje się nie mieć rozwiązania - nawet gdyby chciała się z niej uwolnić, mąż nie pozwoliłby jej na wywóz syna do Ameryki. Wtedy właśnie do wynajmowanego skrzydła willi wprowadza się przystojny Amerykanin. Eliana traci głowę i zaczyna się jej walka o miłość, o lepsze życie. Rozdarta między namiętnością a wyrzutami sumienia, maluje portret Rossa. Miłość rozkwita aż do momentu, gdy o wszystkim dowiaduje się Maurizio i mówi żonie o... Co wydarzyło się dalej, przeczytajcie sami! Szczerze polecam, bo "o losie kobiety decyduje miłość, na jaką się godzi" - jak mówi włoskie przysłowie.

Richard Paul Evans to amerykański pisarz, autor wielu powieści, które znalazły się na szczycie listy bestsellerów "New York Timesa". Mieszka we Włoszech razem z żoną i szóstką dzieci. W Toskanii Richard spotkał Elianę, a właściwie Ellen, której historię opisuje w książce „Kolory tamtego lata”.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.