Facebook Google+ Twitter

Kolory w aranżacji wnętrz

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-07-02 16:51

Wybór koloru do wnętrza nie dla wszystkich jest łatwy. Niektórzy w żaden sposób nie mogą sobie wyobrazić wnętrza w jakiejś barwie. Z reguły podoba się nam wiele kolorów.

W aranżacji wnętrz kolor ma ogromne znaczenie / Fot. Urszula TomaszewskaNajgorsze często zdarza się tak, że pomiędzy użytkownikami jednego pomieszczenia zdania są podzielone. Inwestycja jest robiona na kilka lat, a więc i ranga jej jest niebagatelna.

Wyjścia są dwa. Jedno z nich to zlecić taki dobór plastykowi, osobie, która zawodowo ma do czynienia z takim tematem. Drugim rozwiązaniem jest trzymanie się pewnych reguł plastycznych związanych z doborem barw.

Przy doborze kolorów należy uwzględnić bardzo wiele rzeczy. Ważne jest zarówno usytuowanie wnętrza względem stron świata jak też charakter pomieszczenia, oświetlenie, a przede wszystkim upodobania kolorystyczne. Odpowiednim wyborem koloru możemy korygować niedobory architektoniczne wnętrza. Podwyższać, obniżać, zwężać lub rozszerzać. Warto zapoznać się z podstawową wiedzą o kolorach, by łatwiej było zrozumieć zasady doboru.

Barwy ciepłe i zimne


Dobór barw wpływa na klimat wnętrza. Jedne wnętrza wydają się nam przytulne inne chłodne. Zależy to w znacznej mierze od zastosowanej kolorystyki wnętrza. Barwy ciepłe są słoneczne, pogodne i radosne. Do nich zaliczamy kolory: żółty, czerwony, brązowy, beżowy, pewne odcienie zieleni np.oliwkowy, różowy oraz odcienie fioletu z przewagą czerwieni np. wrzosowy.

Barwy zimne są chłodne w odbiorze. Kolory te jednak mają w sobie więcej elegancji i szyku. Należą do nich: niebieski, niektóre odcienie zielonego np. seledynowy, błękitny oraz odcienie fioletu z fiolety z przewagą niebieskiego np. liliowy.

We wnętrzach łazienek, w których ze względu na użyte materiały będące z samej swojej natury zimne takie jak ceramika i kamień częściej w aranżacjach stosuje się kolory ciepłe. Uzupełnienie ciepłą barwą doskonale równoważy chłód urządzeń sanitarnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

żółty
  • żółty
  • 03.07.2011 00:18

ja tam lubię żółty http://www.facebook.com/?ref=logo#!/pages/%C5%BB%C3%B3%C5%82ty/240383729311602

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.