Facebook Google+ Twitter

Kolosalne odszkodowanie za szykany w okresie PRL?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-05 20:33

Dwóch milionów złotych zadośćuczynienia za szykany w okresie PRL domaga się od skarbu państwa 87 letni Janusz Rożek były opozycjonista. Dziś w Lubelskim Sądzie Okręgowym ruszył w tej sprawie proces cywilny.

W latach 70 Rożek tworzył na lubelszczyźnie niezależny ruch chłopski. Jego działanością interesowały się milicja i SB był represjonowany. Bili mnie tak, żeby nie było śladów - opowiadał Rożek dziennikarzom w sądzie o wydarzeniach do jakich doszło na posterunku milicji w Milejowie w 1978 roku.
Dwaj sprawcy pobicia - były milicjant i funkcjonariusz SB -zostali za to prawomocnie skazani na kary więzienia. Rożek toczy z nimi inny proces cywilny, w którym żąda 300 tysięcy złotych odszkodowania.

Były opozycjonista twierdzi, że pobity był trzy razy, według niego chciano go także porwać. Te szykany spowodować miały u niego utratę zdrowia co jak podkreśla uniemożliwiło mu karierę polityczną. Dlatego żąda zadośćuczynienia.

Tymczasem przedstawicielka Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa wniosła o oddalenie powództwa, po pierwsze z powodu jego przedawnienia, ponieważ roszczenia o zadośćuczynienie przedawniają się po upływie 10 lat, od zdarzenia. Po drugie zdaniem mecenas Marty Kęckiej - Iwan, żądana kwota jest nieadekwatna do wyrządonych szkód.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.