Facebook Google+ Twitter

Kolskie ruiny - reakcja magistratu na artykuł dziennikarza obywatelskiego

W pierwszym artykule ,,Koło: czasy świetności już nie wrócą?" pisałem o ruinie kolskiego zamku. Jakie plany ma wobec zamku urząd miasta?

Kolska baszta. Fot. Grzegorz BroniarczykWydział Działalności Gospodarczej i Integracji z Unią Europejską Urzędu Miasta w Kole poinformował mnie, że zamek faktycznie należy do administracji miejskiej. W tym roku zostały podjęte starania o przejęcie również terenów wokół ruin zamku. Obecnie, choć sam zamek należy do miasta, obszar przy nim pozostaje we władaniu miejscowych rolników. Wszelkie działania zmierzają do wyeksponowania obiektu i zwrócenia na niego uwagi odpowiednich służb konserwatorskich.

Głównym problemem okazuje się więc niekorzystna lokalizacja ruin. Nie zgadzam się, z tą tezą. Lokalizacja zamku nie stanowi przeszkody w zadbaniu o obiekt. Nie stanowi przeszkody odległość ledwie kilometra od kolskiej starówki. Może, gdyby znajdował się w centrum miasta... No, ale za to należy już winić króla Kazimierza Wielkiego.

Czy zamek zostanie wykorzystany dla celów kulturalnych? Planowane są kolejne imprezy z zamkiem w tle... Mam tylko nadzieję, że nie są to puste obietnice. No i żeby chociaż ,,tło" doczekało się należytego traktowania. Pozostaje czekać na realizację zamierzeń kolskiego magistratu, co na pewno będę uważnie obserwował.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

(+) Zupełnie jak w moim mieście :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) trzymam kciuki za to, zeby cos z tego wyszlo. "dupowatosc" wladz miejskich dziala na mnie jak plachta na byka. mam nadzieje, ze tutaj rowniez popukaja sie w glowe i zrobia cos dobrego!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.