Facebook Google+ Twitter

Kołysanie społecznymi emocjami. Od nienawiści do zamachu

Trudno uciec od polityki, gdy w kraju tyle wydarzeń. Polskiej demokracji nie ma. Mówi to szef największej partii opozycyjnej. Władza zrobiła zamach na wolność mediów, Telewizja Trwam bez multipleksu, a Kościół i religia w szkołach - w stanie zagrożenia. Trwa kołysanie społecznymi emocjami.

 / Fot. W24Polska to kraj wyjątkowy pod wieloma względami. Ale żeby dzisiaj, po 23 latach wolnej i niepodległej Polski trzeba było znowu walczyć o te idee? To kraj nienormalny. Tak piszą internauci. Katolicy muszą się bronić przed falą ataków władzy, która od 1939 roku nie jest polską władzą, bo w Polsce nie rzadzą prawdziwi Polacy. Na domiar złego, Polska stała się kolonią, właściwie kondominium niemiecko-ruskiego panowania.

Nie, to nie jest przesada w opisie faktów politycznych, jakie w tych dniach rozgrywają się na naszych oczach. O braku polskiej demokracji słyszymy na co dzień w mediach, w opowieściach czołówki politycznej opozycji, w homiliach duchownych, zwłaszcza hierarchów. O demokrację walczyli prawdziwi katolicy w sobotniej demonstracji warszawskiej, mającej rzekomo być świadectwem walki o multipleks dla TV Trwam.

O polskiej demokracji w dzisiejszym czasie pisze w "Newsweek", redaktor naczelny tygodnika, Tomasz Lis. Jego zdaniem nasza demokracja przechodzi kolejny test. Być może najtrudniejszy. Problem w tym, jak poradzi sobie z kombinacją trzech żywiołów: nienawiści, szaleństwa i skrajnego cynizmu?

Redaktor Lis bije się w piersi. Przyznaje się do horrendalnego błędu. Do błędu perspektywy widzenia i przewidywania w polityce. Od dawna, bowiem był głęboko przekonany, że nadchodzące tygodnie będą w Polsce "erupcją narodowego entuzjazmu i obywatelskiej dumy". Bo organizujemy największą w Europie i w naszej historii imprezę. Wprawdzie nie wszystko zapięto na ostatni guzik, ale nigdy wcześniej nie zbudowano w Polsce tylu wspaniałych stadionów i tylu kilometrów nowoczesnych dróg. W 23 lata po wielkim przełomie polityczno-gospodarczym możemy pokazać światu, jak wielką drogę przeszliśmy, jak wielką pracę wykonaliśmy.

Redaktor Lis pyta, czy mamy dziś czas radości i dumy? Nie - odpowiada. Mamy czas dzikich ataków na legalnie wybrane polskie władze - czytamy w Newsweeku. Mamy czas podkopywania fundamentów naszej demokracji. Mamy czas rzucania niepohamowanych oskarżeń, brutalnych insynuacji, odrażających oszczerstw.

Czego dowiaduje się Polak od lidera opozycji i jego totumfackich? Dowiaduje się, że prezydent i premier to zdrajcy, że zdrajcy ci aktywnie brali udział w doprowadzeniu do śmierci prezydenta, pierwszej damy i prawie stu innych osób. Że prezydent został zamordowany, że władza niszczy wolność słowa, że współodpowiada za ścięcie "głowy narodu", że Polska musi odzyskać wolność, którą "racz nam wrócić panie".

Redaktor konkluduje ze znakiem zapytania: Kabaret? Dewiacja? Paranoja? Margines? Proponuje, aby odbyć pewne intelektualne ćwiczenie. Załóżmy, że coś podobnego mówią: o Wielkiej Brytanii lider Partii Pracy, o władzach Niemiec - lider niemieckich socjaldemokratów, o władzy we Francji - kandydat socjalistów na prezydenta. Przecież wiemy, że żaden z nich nic takiego nigdy by nie powiedział. Żadnemu z nich nigdy nic takiego nie zaświtałoby nawet w głowie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Inka Dzisiaj 15:10
=======================
Co maja pisac i jak maja pisac redaktorzy oplacani i sterowani przez zagranicznego wlasciciela? Widac golym okiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 Dodam!
  • Dodam!
  • 23.04.2012 15:19

@ Panie Kraszewski , zrób pan porządek ze sobą a od polskich , demokratycznie wybranych władz won , nie masz moralnego prawa szwabie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
  • Inka
  • 23.04.2012 15:10

To prawda co Pan pisze Panie Kraszewski - rząd postępuje mówiąc delikatnie po frajersku sprzedając nas za bezcen gdzie grozi nam utrata suwerenności ,(a może już ją utraciliśmy),i jeszcze mają czelność pluć na opozycję ,która broni resztki godności i broni suwerenności .Każda krytyka tego obłąkanego rządu spotyka się z furiackim atakiem. Tych zdrajców należy szybko odsunąć od władzy, tak szybko jak to możliwe. A durne artykuły też są nie na miejscu i takim delikwentom trzeba się przyjrzeć .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Załóżmy, ze Anglicy oddali katastrofę w Lockerby do zbadania Kadafiemu, niemiecki rzad dopuscil do przejecia wiekszosci gazet i bankow przez Francje, Holandie i Luxemburg, ze francuski rzad uzaleznia energetyke calkowicie od Rosji i ze opozycja by nie otworzyla ust. Przecież wiemy, że żaden z tych rzadow by nic takiego jak to zrobiono w Polsce, nie zrobil. Dlatego nikt z opozycji u nich by nic takiego nigdy by nie powiedział, co mowi opozycja w Polsce. Zgodnie z prawdą.

Komentarz został ukrytyrozwiń
polak
  • polak
  • 23.04.2012 14:29

zawsze uwazalem ze jestem polakiem.powiedzmy ze jestem.ale czy prawdziwym?po czym poznamy tego prawdziwego .po wzroscie-ludzie mali nie sa ci prawdziwi? po nakryciu glowy po marszach po stawianiu pomnikow po przynaleznosci do dyrektora radia i telewizji po modlitwach do bozkow po wymachiwaniu krzyzami?w glowie mej powstaje zamet.ide sie wyspowiadac do baru barmance

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Redaktor konkluduje ze znakiem zapytania: Kabaret? Dewiacja? Paranoja? Margines? Proponuje, aby odbyć pewne intelektualne ćwiczenie. Załóżmy, że coś podobnego mówią: o Wielkiej Brytanii lider Partii Pracy, o władzach Niemiec - lider niemieckich socjaldemokratów, o władzy we Francji - kandydat socjalistów na prezydenta. Przecież wiemy, że żaden z nich nic takiego nigdy by nie powiedział."

Takie porownania to nawet nie demagogia. To czyste idiotyzmy. W wyzej wymienionych krajach nie maja postkomunizmu, Jaruzelskiego, Kiszczaka, Komorowskiego, PO i Tuska. Nie maja sytuacji, ze niemal cala prasa, bankowość i przemysl jest w rekach obcych. Energetyka w rekach obcych. Czyli jak w Kondominium. Tego nie ma ani we Francji, Anglii ani Niemczech. Tylko prostaczek moze uwierzyc w takie prymitywne publikacje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.