Facebook Google+ Twitter

Komedia "A właśnie, że tak!" już na ekranach

W naszych kinach pojawiła się kolejna lekka, łatwa i przyjemna komedia romantyczna. Ale co ważniejsze naprawdę śmieszna, choć nie zapada w pamięć.

Z reguły nie chadzam do kina na komedie romantyczne, gdyż nudzę się na nich śmiertelnie. Są sztampowe, mało śmieszne i wyraźnie kręcone dla kobiet. Prawdę mówiąc, obawiałem się, że tak samo będzie i tym razem. Uratować mnie mogła tylko Diane Keaton. I jak zwykle okazała się niezawodna.

W wielkim skrócie film opowiada o perypetiach rodzinnych i sercowych czwórki kobiet. Nadwrażliwej i nadopiekuńczej Daphne (Diane Keaton) i jej trzech córek: czarującej Milly (Mandy Moore), rozsądnej Maggie (Lauren Graham) i beztroskiej Mae (Piper Perabo). Szczęśliwie dwie z nich wyszły już za mąż, uspokajając Mamę. Sen z powiek cały czas spędza jej jednak Milly. Chcąc oszczędzić swojej najmłodszej córce rozczarowań i błędów, przedsiębiorcza mama postanawia znaleźć dla niej idealnego mężczyznę. I to w dość staroświecki sposób...

I tu zaczyna być śmiesznie. Film jest dosłownie naszpikowany śmiesznymi sytuacjami, i to do tego stopnia, że po wyjściu z kina można grać w kalambury opierając zabawę tylko na jednym seansie. Osobiście proponuję zwrócić uwagę na koreańskie masażystki i pacjenta poddającego się psychoterapii.

Problem jest jednak z czymś innym. Po wyjściu z kina nie mogłem przypomnieć sobie fabuły. Ciekawe prawda? Ale ponoć typowe dla tego gatunku... więc nie przejąłem się tym zbytnio, tym bardziej, że w pamięci utkwiło mi coś innego - całkowicie nieskrępowane podejście do spraw seksu. Bohaterki rozprawiają o nim swobodnie. Który jak całował i gdzie, co robią w danym momencie i z kim... Całkowita międzypokoleniowa szczerość. To nowa jakość w komediach romantycznych. Nie wiem czy ten trend się przyjmie, ale choćby z tego powodu film warto zobaczyć.

Na koniec smaczek dla wielbicieli Diane Keaton. Kto nie chciałby zobaczyć aktorki jadącej samochodem i jednocześnie tłukącej nogą obutą w szpilkę w panel nawigacji satelitarnej. Dodajcie do tego krzyki o bezużytecznym złomie i niezbyt precyzyjne odpowiedzi z komputera o dalszej trasie. Bezcenne.

Rekomendacja? Prawdę mówiąc taka jak zwykle dla tego gatunku: czytelniczkom i wielbicielom komedii romantycznych - polecam, czytelnikom chcącym zainwestować w związek i zabrać połowicę do kina - polecam,
wielbicielom Diane Keaton - polecam, wszystkim pozostałym - na własną odpowiedzialność, bo w pamięci raczej nic nie utkwi...

Strona oficjalna filmu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

oczywiście, kolejne już w drodze, choć ciężko mi znaleźć czas na śledzenie nowości kinowych... lada dzień proszę się także spodziewać recenzji filmu "Zodiak", która jest już na ukończeniu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Recenzja napisana "od serca", bardzo sprawnie. Zdecydowanie + się należy. Mam nadzieję, że wkrótce przeczytamy kolejną Twojego autorstwa :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

wielkie dzięki. W ten oto miły sposób zebrałem pierwszy w życiu komentarz krytyczny i pozytywny dla swoich recenzji. Nie pozostaje mi nic innego jak pisać dalej.
Niedługo recenzja serialu "Mistrz i Małgorzata" - płyty kupione, a że książkę kocham bardzo i znam prawie na pamięć, więc postaram się bardziej niż zwykle :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

dziękuję za uwagi. Tytuł jest ujęty w cudzysłów, choć może rzeczywiście za mało razy pojawia się w samym tekście. A co do enigmatyczności - nie chciałem psuć oglądania umieszczając opis. Dla zainteresowanych jest link do strony oficjalnej :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brakuje mi w lidzie, albo tekscie właściwym podania tytułu filmu. Tytuł artykułu to tytuł filmu? Dla osób, które nie orientują się w najnowszych pozycjach kinowych (np. mnie) ta recenzja może zdawać się trochę enigmatyczna...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.