Facebook Google+ Twitter

Komedia, ubóstwo i praca

Projekt "Komedia, ubóstwo i praca" oraz film "Rock Walendziaka, z bezrobocia wyjść tanecznym krokiem" zaprezentowano na oficjalnej stronie Komisji Europejskiej. Jest to jedyny tego typu projekt w Europie.

Plakat Filmowy (reportaż fabularyzowany). Prawa autorskie zastrzeżone. Autor:Jacek Łukaszewski / Fot. Jacek ŁukaszewskiProjekt "Komedia ubóstwo i praca" oraz film "Rock Walendziaka, z bezrobocia wyjść tanecznym krokiem" decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej w 2009 Roku Kreatywności i Innowacji otrzymał wyróżnienie, w postaci Certyfikatu.

Ten projekt społeczno - kulturalny jest przykładem związywania problemów bezrobocia z działalnością szkoleniowo - kulturalną. Część pierwsza projektu wiąże się z kursami przekwalifikowującymi w różnych zawodach (np.dżwiękowiec, florystka, makijaż artystyczny), organizowanych w urzędzie pracy. Kursy połączone zostały z obowiązkową nauką tańca. Osoby bezrobotne z chwilą zapisania się na kursy otrzymują wynagrodzenie.

Część druga projektu jest filmowym reportażem z nauki tańca, zakończonego konkursem. Również w tej części osoby występujące jako statyści i pary tańczące otrzymują dodatkowe wynagrodzenie.
Wymiar psychologiczny projektu jest wartością niepodważalną. Europejski wymiar projektu stanowi sam taniec, zarezerwowany dotychczas dla garstki telewizyjnych celebrytów. Zawarty został również w warstwie fabularnej filmu. Dlaczego komedia? Bo bieda jest niefotogeniczna. Dlaczego film? Bo trudna do ukrycia!

Pdf - patronat

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

krótko trwało napisanie i akceptacja.
Zadzwoń wieczorem.
Całuję.
jacek

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.