Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28807 miejsce

"Komedianci" na warszawskiej Woli

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-06-22 14:04

Mieszkańcy Warszawy będą mieli okazję powrócić do czasów, w których grupy artystów prezentowały swoje spektakle na ulicach i placach miejskich. Teatr Pantomimy Mimo zaprezentuje spektakl "Komedianci" będący bezpośrednim nawiązaniem do formy przedstawień jakie miały miejsce przed laty.

 / Fot. Strona dzielnicy WolaGrupa aktorów przybywa na miejsce swoim drewnianym wozem i zaczarowuje napotkanych ludzi i przestrzeń prezentując kuglarskie wyczyny i kunszt aktorski. W przypadku Teatru Pantomimy Mimo jest to aktorstwo szczególne, posługujące się uniwersalnym językiem pantomimy - pozbawione słów, z wykorzystaniem wyrazistego ruchu i gestów.

Działania aktorskie, zawierające obszerne elementy improwizacji, dają możliwość bezpośredniej interakcji z publicznością i zaproszenia widzów do wykreowanego przez artystów świata.

W spektakl "Komedianci" zostaną wplecione odtworzone sceny z legendarnego filmu "Enfants du paradis" Marcela Carné z 1945 roku. Po raz pierwszy warszawska publiczność będzie więc miała okazję zobaczyć pantomimę, której nie ogląda się już nigdzie na świecie.

W "Komediantach" chcemy przywołać ducha dawnych ulicznych artystów, kuglarzy, aktorów, którzy całe swoje życie poświęcali na spektakle prezentowane przypadkowemu widzowi, których pasja i ekspresja działania urzekała swą prawdziwością, a ich umiejętności i pomysły nie pozwalały przejść obok obojętnie - mówi reżyser spektaklu Bartłomiej Ostapczuk - zapraszamy na dynamiczny, komiczny spektakl nie pozbawiony refleksji i tęsknoty za światem, którego już nie ma.

25 czerwca 2010, godz. 18.00 - osiedle między ul. Skierniewicką, a Płocką. Wstęp wolny.

* Scenariusz, reżyseria, choreografia - Bartłomiej Ostapczuk
* Występują: Agata Brzozowska, Olga Domańska, Katarzyna Markowska, Joanna Płóciennik, Katarzyna Śliwińska, Rafał Miecznikowski, Bartłomiej Ostapczuk
* Produkcja - Fundacja Centrum Pantomimy

Realizacja: Fundacja Centrum Pantomimy. Projekt realizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Dzielnicy Wola m. st. Warszawy.

wola.waw.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.