Facebook Google+ Twitter

Komendant Główny Policji odwołał wizytę na Białorusi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-03 13:53

Komendant Główny Policji Andrzej Matejuk nie pojedzie na Białoruś na święto milicji. Planowaną na jutro wizytę odwołał z powodu sejmowej debaty o zabezpieczeniu imprez masowych. W zastępstwie w Mińsku mają go reprezentować szefowie wydziałów do zwalczania przestępczości.

Rzecznik komendanta Mariusz Sokołowski powiedział, że podczas wizyt na Białorusi, polskiej policji nie interesuje polityka. Dodał, że chodzi jedynie o wymianę informacji o przestępczości takiej jak handel ludźmi oraz przemyt alkoholu i papierosów. Sokołowski powiedział, że trudno jest mówić o skutecznej walce z przestępczością, w tym grup rosyjskojęzycznych, bez współpracy policjantów różnych państw. Rzecznik podkreślił, że Komenda Główna Policji prowadzi taką współpracę z białoruską milicją w zakresie walki z przestępczością kryminalną.

Białoruscy opozycjoniści krytykują kontakty polskiej policji z białoruską milicją na najwyższym szczeblu. Zwracają uwagę, że uwiarygadnia to działania reżimu Łukaszenki.

Mariusz Sokołowski powiedział, że kontakty z białoruską milicją są utrzymywane. Dodał, że nie potrafi jednak powiedzieć, czy jej szefostwo będzie zaproszone na obchody święta polskiej policji 24 lipca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.