Facebook Google+ Twitter

Komendant jeździł przez wieś 140 km/h. Wójt: "Mam to w d***e"

Komendant straży gminnej w Człuchowie, który jeździł przez wieś z prędkością 140 km/h, twierdzi, że "uczestniczył w badaniach legalizacyjnych" fotoradarów. O akcji podobno poinformował policję, która... prowadzi w jego sprawie postępowanie.

W obszarze zabudowanym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h / Fot. ARKADIUSZ LAWRYWIANIEC/POLSKAPRESSEJak informuje TVN24.pl, pędzący przez wieś z zawrotną prędkością samochód człuchowskiej straży gminnej, zobaczył dziennikarz lokalnej gazety. Za kierownicą siedział komendant Krzysztof Bulwan. Jego wyczyn zarejestrowały trzy fotoradary "ruchome" i jeden stacjonarny.

W rozmowie z radiem WeekendFM komendant straży gminnej tłumaczył, że "uczestniczył w badaniach legalizacyjnych" fotoradarów i "wykonywał najazdy testowe". O swoich eksperymentach poinformował wcześniej policję, a w czasie "akcji" bezpieczeństwa pilnowało dziesięciu funkcjonariuszy. Bulwan tłumaczy również, że badanie przeprowadzili pracownicy Okręgowego Urzędu Miar w Gdańsku, a straż gminna jedynie w nich uczestniczyła.

Przedstawiciele policji potwierdzili, że wiedzieli o planowanych najazdach testowych, ale nie mieli pojęcia, że komendant będzie poruszał się z tak dużą prędkością. "W związku z tym wszczęliśmy już postępowanie wyjaśniające, czy komendant popełnił wykroczenie" - zdradza rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie Sławomir Gradek.

Dziennikarze radia WeekendFM poprosili o komentarz w tej sprawie wójta gminy, a jednocześnie przełożonego komendanta Bulwana, Adama Marciniaka. "Ja w tym cyrku uczestniczyć nie będę, nie słucham tego, nie oglądam, mam to w d***e" - ucina dyskusję Marciniak.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dlaczego nie ma tego materiału na migaczu! Przecież to news najwyższej rangi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.