Facebook Google+ Twitter

Komentarze, napaści, obelgi, spam...

Raz na jakiś czas usuwam komentarze. Nie zdarza mi się to często z dwóch powodów. Przypadków patologicznych nie ma wiele. A powód drugi? W serwisie podobne uprawnienia ma kilkaset osób, stąd zawsze się zastanawiam, dlaczego nikt przede mną z nich nie skorzystał.

Niestety, komentarze czasem wykorzystywane są po prostu do nękania innych. Tych zwłaszcza spośród autorów, których poglądy komentującemu się nie podobają. Nie wystarcza wtedy argumentowanie. Sięga się po agrumenty ad personam. I bez hamulców obsobacza adwersarza lub uprzykrza mu życie, podszczypując, obrażając i spamując wszystko, co napisze.

Przy kasowaniu komentarzy powoływanie się na regulamin wygląda sztucznie i nieco urzędniczo. Zdaję sobie z tego sprawę, ale co robić? Tłumaczyć dorosłemu zasady normalnego współżycia między ludźmi? Objaśniać, że nie powinno się ranić cudzych uczuć, naruszać godności? Jeśli samn tego nie wie, niech poczyta. To wszystko zawarte jest w regulaminie.

Stąd, nie wdając się w szczegółowe objaśnienia, komentarze kasowane będą na niezmiennych zasadach. Nie możemy pozwolić, by opisywanie faktów, przedstawianie swych myśli i przekonań rodziło niebezpieczeństwo napaści. Ze strony tych, którzy bardziej cenią racje niż relacje i sięgną po każdą metodę, by dogryźć inaczej myślącym.

Jeśli skasowane komentarze będą przez ich autora przywracane, zostanie pozbawiony uprawnień to umożliwiających.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (50):

Sortuj komentarze:

Pani Magdo, a czy ilość i jakość muszą się wykluczać?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Basiu, przyznasz, że pan Robert ma prawo pytać. Tego regulamin tego nie zabrania.
Pan Paweł odpowiadając Robertowi powołał się na komentarz pani Pachli. Wnioskuję zatem na tej podstawie, że tu liczy się ilość nie jakoś. Oprócz pana Roberta, na W24 są ludzie, których od dawna się nie zauważa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

mojego statusu.
przepraszam. za drobne błędy wynikające z nadmiernego pośpiechu. A nie mogąc usunąć komentu ;((( by go poprawić , zmuszona jestem tylko do przeprosin.;))

Komentarz został ukrytyrozwiń

->@ Robert Ramark "...Czym moje teksty są gorsze od innych?....Przyznaję że mam dość nierównego traktowania..."
to trudno odpowiedzieć jednym zdaniem. dla jednych być może są najlepsze na świecie dla innych niekoniecznie dobre nawet. To sprawa względnej oceny b. nieobiektywnej. Dziwi mnie , że Pan tego nie wie.
Co do "nierównego traktowania" odnosi się także samo. Niby równe traktowanie, jest tylko "niby" i jest pozorne, gdyż albo jesteśmy nastawienie pozytywnie, z serdecznością, albo negatywnie, zadziornie i butowniczo itp itd. Mnie samej zdarza się tak często. Tę samą osobę traktuje ciepło . a potem za ten sam tekst traktuję zimno, gdyż np. straciła moją przychylność, nadużyła bonusu i jokera, zawiodła , podpadła itp. itd. Myślę że tak zachowujemy się wszyscy, kontrolując lub nie swoje zachowania by nie wyjść poza normy obyczajowe i moralne oraz dobrego wychowania.

Co do tabliczek i awansów. Moje stanowisko powtarzałam już tyle razy, że nietaktem byłoby je przypominać. Dodam, że jestem z mojego statusa bardzo zadowolona jak i z możliwości publikowania i współpracowania z redakcją - wydawcami W24. powiem, nawet, że od kiedy tabliczki nie zdbią mojego nazwiska współpraca z redakcją układa mi się o niebo lepiej .

I jeszcze Panie Romanie, regulamin nie jest od zwalniania. (pisze Pan , że regulamin nie zwalnia Pana od myślenia) lecz przeciwnie, regulamin jest od ograniczania.
Pozdrawiam. B.

Komentarz został ukrytyrozwiń

PANIE PAWLE to po co ten artykuł? Kwestia regulaminu też ważna ale coś za coś. Regulamin nie zwalnia mnie od myslenia i wyrażania własnych opinii.Pana odniesienie do uwag p.Pachli celne jak naszych piłkarzy strzelanie. Proszę sobie zadać trud i zobaczyć innych DO i ich dorobek. Cenimy jakość czy ilość? Reszta jest do sprawdzenia. Nie piszę już nic na ten temat bo nie po to jestem na W24.

Komentarz został ukrytyrozwiń

p.Zdzisławie R.Mac ,
Skoro napisałem, że nawet komentarze tego typu osób mi nie przeszkadzają, to wyłącznie dla podkreślenia mojej opinii, że nie można wycinać komentarzy z przyczyn ideowych, światopoglądowych, osobistych.
Moja subiektywna ocena, kwalifikująca pewne osoby do zdefiniowanych oszołomów być może jest niesprawiedliwa, jednak nie ma żadnego znaczenia dla meritum artykułu, stanowiąc zupełnie odrębny temat.
Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.08.2010 15:53

Joasiu - czas też jest ważny. Jestem tu miesiąc i dwa dni. Napisałem 55 artykułów i umieściłem 3 fotogalerie. Ale Wiem, że awanse przyznawane są raz w miesiącu. Z tabliczką, czy bez - dla mnie najważniejsze jest, że to o czym piszę jest czytane i komentowane. I z tego się cieszę. Nie rejestrowałem się na W24 dla tabliczek, bo są one rzeczą względną.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie ROBERCIE,
Cyt. pana (...) Prawo do usuwania komentarzy jest NIEDEMOKRATYCZNE!!
Aprobował pan regulamin, link
a w nim passus
10. Operator zastrzega sobie prawo uprzywilejowania niektórych Użytkowników Zarejestrowanych z Wizerunkiem poprzez np. przyznanie im w pewnym zakresie swobody w redagowaniu i zamieszczaniu Materiałów w Serwisie, przyznaniu im legitymacji prasowych, nagród pieniężnych lub rzeczowych, uprawnień do usuwania Komentarzy lub wpisów na forum dostępnym w Serwisie. Operator może cofnąć przyznane uprawnienia bez uzasadnienia.

Więc chyba wszystko powinno być jasne.
A swoją drogą Joanna Pachla krótko to wyjaśniło...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uważam, że nie powinno sie nigdy usuwać komentarzy tylko dlatego, że zawierają odmienne, czasami rażące skrajnością poglądy. Nie przeszkadzają mi komentarze nawet najwiekszych oszołomowów np tych wierzących, że Pan J.K jest Prorokiem lub uważających się za Absolutny Wzorzec Dziennikarza Polskiego , jednakże pod pewnymi warunkami:
1/ będą uzywać kulturalnego języka
2/ nie będą obrażać swoich adwersarzy

W sieci pełno jest portali, gdzie nickowcy non-stop obrzucaja sie mięsem prowadząc totalne wojny. Jezeli więc komus formuła W24 nie pasuje, zawsze może sie tam przenieść.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Kościuszko w ciągu dwóch miesięcy opublikował 26 tekstów i 3 galerie, pan, panie Ramark - w ciągu sześciu miesięcy opublikował 13 tekstów. To chyba mówi samo za siebie? Nieważny jest czas pobytu na portalu, ale aktywność użytkownika.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.