Facebook Google+ Twitter

Komfort i szczęście Dawida Podsiadły

Niepozorny, młody, z dużą burzą loków- to znaki rozpoznawcze Dawida Podsiadły i do tego oczywiście ogromny muzyczny talent.

"Comfort and Happiness" jest debiutancką płytą zaledwie 20- letniego muzyka z Dąbrowy Górniczej. Krążek zawiera trzynaście niezwykle klimatycznych kawałków. Co ciekawe, tytuł płyty pochodzi z ósmej części gry z serii "Final Fantasy".
Słuchając krążka można odnieść wrażenie, że niektóre utwory przywołują dokonania Coldplay ("Bridge" oraz "Little Stranger"). Dawid Podsiadło wspomniał kiedyś w jednym z wywiadów, że czuje się nagi śpiewając po polsku. Może dlatego zdecydował się na płycie umieścić tylko dwa polskie kawałki: "Trójkąty i kwadraty" i "Nieznajomy". Ku zaskoczeniu na płycie można znaleźć także ich angielskie wersje, do których słuchaczowi może być trudno się przyzwyczaić, ponieważ osłuchany jest już ich polskimi wersjami. Jednak mimo wszystko trzeba przyznać, że angielskie utwory brzmią naprawdę światowo.
Płytę otwiera nastrojowa i łagodna ballada "And I", później równie spokojna "!H.a.p.p.y!". Następne w kolejności są dwie polskie kompozycje: "Trójkąty i kwadraty" oraz "Nieznajomy", które ukazują samotność bohatera. Dalej posłuchać można najlepszej chyba ballady z całej płyty- "Elephant". Wartym uwagi jest wspomniany już przeze mnie utwór "Bridge", który niewątpliwie stanowi najbardziej osobistą kompozycję. Opowiada ona o chęci zaczerpnięcia wolności przez podmiot liryczny, który zamierza uciec z klatki, którą jest życie u boku ukochanej. Kiedy wreszcie zdobywa upragnioną wolność, dochodzi do wniosku, że owa "klatka", z której uciekł, jest tak naprawdę jego właściwym miejscem na ziemi. Teraz już jest za późno, by mógł wrócić, ponieważ "Second chances aren’t here no more". Bohaterowi pozostaje więc tylko tęsknić za ukochaną ("I miss you everyday").
Tan album pokazuje niezwykle dojrzałą stronę muzyka i dowodzi, że programy talent show potrafią jeszcze wyłowić prawdziwe skarby.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.