Facebook Google+ Twitter

Komik prezydentem Warszawy?

Prezydentem Londynu od 2008 r. jest komik Boris Johnson, kilka miesięcy temu burmistrzem stolicy Islandii, Reykjaviku został komik Jon Gnarr. Co na to mieszkańcy Warszawy i innych stolic europejskich?

Jon Gnarr i Boris Jonsson / Fot. Zdjęcia: Wikipedia (pliki udostępnione na licencji Creative Commons)- To błazen! Wybory na burmistrza Londynu to nie Big Brother. Nie zarządzał w życiu niczym, oprócz małego pisemka! - tak o swym przeciwniku w walce o fotel burmistrza Londynu, mówił w 2008 roku jego główny konkurent Ken Livingston z lewicowej Partii Pracy, zwany Czerwonym Kenem. Wypowiadając te słowa, pełnił funkcję burmistrza Londynu od 2000 roku. Czyżby włodarz stolicy Wielkiej Brytanii aż tak obawiał się konkurenta, że przed lokalnymi wyborami puściły mu nerwy?

3 maja 2008 r. okazało się, że miał podstawy do obaw. Tego dnia mieszkańcy Londynu wybrali na swego nowego burmistrza Borisa Johnsona, komika znanego jako Szalony Boris. Boris Johnson (pełne nazwisko: Alexander Boris de Pfeffel Johnson) urodzony 19 czerwca 1964 w Nowym Jorku, to facet z rozwianą blond-fryzurą, którego Brytyjczycy znają z rozmaitych telewizyjnych programów rozrywkowych, w których dał się poznać jako znakomity komik. Po ukończeniu Eton i Oksfordu, pracował w redakcjach: "The Times", "Daily Telegraph" i "Spectator". Wkrótce zainteresował się polityką i został deputowanym do Izby Gmin (brytyjskiego parlamentu). Nie piastował wcześniej żadnej poważnej politycznej funkcji, ale poparcie konserwatystów i popularność telewizyjna, zrobiły swoje. Boris Johnson wygrał wybory w Londynie w pierwszej turze.

W lokalnych wyborach w Londynie Boris Johnsson nie podbijał serc wyborców komizmem i niekonwencjonalnym programem wyborczym. Tymczasem niedawno, bo w maju 2010 r., inny komik startował do fotela prezydenta innej europejskiej stolicy, Reykjaviku (Islandia). I jego kampania wyglądała naprawdę odlotowo. Wyborców chwycił za serce spot wyborczy, w którym komik Jon Gnarr i jego przyjaciele z Najlepszej Partii (Besti Flokkurinn), wyśpiewali swój program do melodii hitu Tiny Turner "Simply the best". A w programie wyborczym Najlepszej Partii znalazły się takie punkty, jak: sprowadzenie do miejskiego ZOO niedźwiedzia polarnego, wybudowanie Disneylandu w Reykjaviku i darmowe ręczniki na wszystkich basenach miejskich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Na razie nikt nie jest w stanie pobić HGW :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.