Facebook Google+ Twitter

Komiks i znaczek na rocznicę pacyfikacji „Wujka”

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2006-11-02 07:43

16 grudnia, w 25. rocznicę pacyfikacji kopalni "Wujek" pojawią się w sprzedaży znaczki oraz koperty upamiętniające to tragiczne wydarzenie. Spośród ośmiu propozycji, po konsultacji ze Śląsko-Dąbrowską "S" zdecydowano o umieszczeniu na znaczku krwawiącej bryły węgla.

fot. Dziennik Zachodni/Znaczek - Nie wiem czy można na powierzchni zaledwie kilku centymetrów kwadratowych oddać sens tego, co zdarzyło się 25 lat temu w kopalni Wujek - mówi Piotr Duda, szef regionalnych struktur związku.

W sprzedaży pojawi się też koperta upamiętniająca pacyfikację. Utrzymana w ciemnej tonacji przedstawia kopalnię "Wujek" o zmierzchu. Znajdują się na niej też nazwiska oraz wiek zamordowanych górników oraz napis "Polegli za wolność". Sprzedaż znaczków w nakładzie 300 tysięcy egzemplarzy oraz kopert - 7 tysięcy rozpocznie się 16 grudnia, w rocznicę tragedii w katowickiej kopalni.

Trwają też prace nad albumem komiksowym opisującym losy strajku i krwawą pacyfikację kopalni "Wujek" w grudniu 1981 roku. Gotowy jest już projekt okładki autorstwa Krzysztofa Wyrzykowskiego. Scenariusz komiksu napisał Maciej Jasiński, a projektem graficznym całego wydawnictwa zajmie się duet Jacek Michalski i Andrzej Janicki. Publikacja ukaże się w połowie grudnia br.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

W kwestii formalnej - w jaki sposób uzyskuje się zgodę na zamieszczenie kopii walorów filatelistycznych? Czy powyższa kopia ma zgodę na emisję na W24?

Komentarz został ukrytyrozwiń

JK - forumowicz od forum (l. pojedyncza); także -
carewicz gapowicz kadrowicz królewicz obozowicz plażowicz totkowicz biwakowicz dorobkiewicz działkowicz kajakowicz karierowicz kąpielowicz kolejkowicz konkursowicz noclegowicz piątkowicz spacerowicz spadkowicz urlopowicz wagarowicz wczasowicz autostopowicz majsterkowicz wycieczkowicz.
A forowicz od l. mnogiej? Może od forowania?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja nie dosyć, że pamiętam to jeszcze wydarzenie to pociągnęło za sobą daleko idące konsekwencje w moim życiu. Każde przypominanie tej śmierci zasługuje na uznanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zawsze to jakiś sposób przypomnienia młodszym o minionych wydarzeniach.

Mirnal, a nie sądzisz, że słowo "forumowicz" jes kretyńskie? :] Ja osobiście preferuję "forowicz" :]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pamiętam ten dzień. Większości Forumowiczów nie było jeszcze na świecie... Pomysł z krwawiącym węglem - doskonały!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.