Facebook Google+ Twitter

Komisarz Fors powraca

"Malin czuła, że coś się dzieje, że wiosna w tym roku odsłoni to, co do tej pory skrywało się w mroku i chłodzie". Zło uderza ze zdwojoną siłą. Giną niewinne, 6-letnie bliźniaczki. Mons Kallentoft szokuje już od pierwszych stron.

Okładka książki "Zło budzi się wiosną" / Fot. materiały prasowe"Zło budzi się wiosną" to do tej pory najdrastyczniejszy kryminał z serii. Mons Kallentoft ze swych ofiar uczynił maleńkie istoty. Nad Linköpingiem świeci wiosenne słońce. Mieszkańcy miasta spędzają wolny czas w kawiarnianych ogródkach. Ten sielankowy obraz zmienia się w jednej chwili. Relaksującą ciszę przerywa wielki huk. Pośrodku rynku wybucha bomba. Są ofiary. Zamach terrorystyczny? Siły policyjne są stawiane na nogi. Od tego momentu trwa mozolne śledztwo. Czy policja dotrze do jego sedna?

"Sven myśli o swoich współpracownikach. O tym, że przyda się bezwzględne dążenie do celu cechujące Waldemara Ekenberga. Podobnie jak talent Johana Jakobssona - Bóg jeden wie, jak on to robi - do znajdowania tylu różnych rzeczy w komputerze. Dojrzałe podejście Börjego Svärda i twardość Zekego. Jednak najbardziej będzie im potrzebna Malin. Może poprowadzi ich we właściwym kierunku. Karim Akbar. Wydaje się, jakby znalazł się na życiowym rozdrożu i zamiast stawać się coraz bardziej tolerancyjny, wybiera czarno-białą wizję rzeczywistości, my kontra oni, ale trudno czynić mu z tego zarzut, gdy dzieje się coś takiego".

Złożoność postaci sprawia, że fabuła książki jest jeszcze bardziej wciągająca. Do tej pory prym niewątpliwie wiodła Malin. W "Zło budzi się wiosną" na drugi plan wysuwa się bohater mniej doceniany - Johan. Ojciec dwójki małych dzieci nie jest w stanie przejść do pożytku dziennego nad tym, co stało się w mieście. Jego działania będą kluczowe do rozwikłania zagadki, a ta jest niewątpliwie trudna. Czytelnik nie jest w stanie wejść w umysł autora i po przeczytaniu kilku stron (czy nawet rozdziałów) poznać, kto stoi za zamachem i jaki był jego cel.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.