Facebook Google+ Twitter

Komisarz już urzęduje w Łodzi

Wczoraj Jolanta Chełmińska, wojewoda łódzki, wręczyła Tomaszowi Sadzyńskiemu nominację podpisaną przez premiera Donalda Tuska na pełnienie funkcji prezydenta miasta Łodzi.

Komisarz Tomasz Sadzyński w Urzędzie Miasta Łodzi. / Fot. Urząd Miasta ŁodziPo 11 dniach od odwołania prezydenta Jerzego Kropiwnickiego, stery w Łodzi przejął komisarz, czyli osoba, która do wyborów samorządowych będzie pełnić funkcję prezydenta miasta.

Jeszcze nie wiadomo komu zostanie powierzony urząd wiceprezydenta. Jako kandydatów na to stanowisko wymienia się osoby związane z Platformą Obywatelską: Edytę Sancewicz, dyrektora gabinetu marszałka Włodzimierza Fisiaka i radnych: Rafała Reszpondeka oraz Marcina Bugajskiego.

Na pytanie dziennikarzy jakie będą pierwsze decyzje pełniącego funkcję prezydenta miasta, Sadzyński odpowiedział, że zanim odpowie, wcześniej chciałby porozmawiać ze wszystkimi klubami radnych.

Jakie będą dla Łodzi rządy nowego gospodarza? O tym przekonamy się w najbliższym czasie. W przypadku złych rządów komisarza związanego z Platformą Obywatelską istnieje ryzyko, że kandydaci tej partii nie odniosą sukcesu w jesiennych wyborach samorządowych.

źródło:
1. uml.lodz.pl
2. lodz.gazeta.pl
3. lodz.gazeta.pl
4. lodz.gazeta.pl
5. express.lodz.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.